اهم اخبار

تخصیص دوهزار هکتار کشت گلخانه‌ای برای بازار روسیه

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان خاطر نشان کرد: ۲ هزار هکتار کشت گلخانه‌ای برای بازار روسیه و اوراسیا در استان گلستان تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایلنا؛ مختار مهاجر با اشاره به ظرفیت های استان گلستان در کشت محصولات گلخانه‌ای، گفت: شرایط برای کشت گیاهان گلخانه‌ای مناسب است و در باند شمالی استان حدود ۲۸۰ روز آفتابی داریم و شدت نور خورشید طبق مطالعاتی که انجام شده برای کشت گیاهان گلخانه‌ای مناسب است.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است که در حدود ۵۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای صورت بگیرد که هم اکنون ۱۰۰ هکتار آن به تولید رسیده است و محصولات حاصل از آن صادر می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۲۰ درصد تولیدات گلخانه‌ای در کشور مصرف می‌شوند، گفت:  کشاورزان حداقل سموم شیمیایی را در تولید محصولات به کار می‌برند از این رو ما شاهد مرجوع شدن هیچیک از محصولات کشاورزی در استان گلستان نبودیم.

وی با بیان اینکه ۲ هزار هکتار کشت گلخانه‌ای برای بازار روسیه و اوراسیا در استان گلستان تخصیص داده شده است، افزود: برای ۵۰۰ هکتار پرونده سازی کرده‌ایم و مجوزهای لازم صادر شده است. ۱۰ مجتمع گلخانه‌ای ۱۰ هکتاری توسط بخش خصوصی در حال راه اندازی است که از تبصره ۱۹ سال گذشته برای تامین زیرساخت استفاده و یارانه‌های لازم برای احداث این مجتمع‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تولید گلخانه‌ای بذرهای سبزی و صیفی‌جات، افزود: با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء فاز یک در جنوب احداث شده است و رایزنی کرده‌ایم که فاز دوم در استان ما اجرا شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان تصریح کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی استان ارقام متفاوت بذرهای گوجه فرنگی و فلفل را تولید می‌کند. دورنمایی صادرات محصولات کشاورزی صادراتی در استان گلستان برای بازار روسیه و اوراسیا ظرفیت خوبی است و به برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایلنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *