اهم اخبار

تعامل سازمان غذا و دارو با صنایع کنسرو در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل امور فرآورده هاى غذایى و آشامیدنى سازمان غذا و دارو و سندیکای صنایع کنسرو ایران با هدف پایش مستمر و ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات کنسروی و تأمین سلامت مصرف کنندگان با حضور مدیرکل فراورده های غذایی و آشامیدنی، نایب رییس، دبیر و روابط عمومی سندیکا به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از روابط عمومی سندیکای صنایع کنسرو ایران در این نشست دکتر محمدحسین عزیزی مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی با اشاره به ظرفیت های علمی و فنی سندیکا عنوان کرد: باید از ظرفیت های سندیکا در فرآیندهای مرتبط بر پایش، ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات کنسروی و تأمین سلامت مصرف کنندگان استفاده شود. وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو هم اکنون تعامل بسیار بالایی با تشکل های صنعت غذا دارد از ادامه این روند ابراز امیدواری کرده و سازمان را حامی تشکل های بخش خصوصی دانستند.

در این راستا مسعود بختیاری نایب رییس هیأت مدیره سندیکا رسیدن به فهم مشترک و تفاهم بین بخش خصوصی و دولتی را حرکتی ارزشمند در جهت پیشبرد اهداف صنایع کنسرو دانست و گفت: سازمان غذا و دارو از جمله دستگاه هایى است که میتواند نقش مهمى در بهبود محیط کسب و کار ایفا نماید و با امضای این تفاهم نامه میتوان به تحول بزرگی در تسهیل امور و بهبود محیط کسب و کار امید داشت.

سید محمد میررضوی دبیر سندیکا نیز از سابقه دیرینه همکاری غذا و دارو و سندیکا از ابتدای تأسیس سندیکا تا به امروز سخن گفت و افزود: اعضای سندیکا بسیار توانمند بوده و پتانسیل های بالایی از نظر نیروی انسانی، وجود آزمایشگاه های مجهز و … دارند که آمادگی هر گونه همکاری با سازمان را داریم.

در ادامه این نشست  تفاهم نامه به امضا رسید. پایش کنترل ایمنی و کیفیت در سطح تولید و عرضه محصولات، برگزاری دوره های آموزشى و تخصصى مرتبط با محصولات، همکاری در تدوین ضوابط و دستورالعمل های مربوطه، اجرای پروژه های تحقیقاتی در زمینه امنیت و ایمنی مواد غذایی، همکاری در ارتقا سطح ایمنی و کیفیت محصولات ، افزایش سطح آگاهی جامعه و مصرف کنندگان محصولات کنسروی موضوعاتی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.

تفاهم نامه مذکور با اعتبار ۲ سال، به امضای دکتر عزیزی مدیر کل امور فرآورده هاى غذایى و آشامیدنى و سید محمد میررضوی دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران رسید.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: سندیکای صنایع کنسرو ایران

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *