اهم اخبار

تلفات دام سبک استان تهران به ۵۰۰ راس رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل دامپزشکی دامپزشکی استان‌ تهران گفت: در وقوع سیل های اخیر ۵۰۰ راس دام‌سبک در استان تهران تلف شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مسعود  محمدیان گفت: همزمان با وقوع سیل و هشدارهای هواشناسی همکاران جلسه ای تشکیل دادند که‌ پس از تقسیم کار مدیریت بحران در مناطق سیل خیز مستقر شدند و در کنار سایر دستگاه ها کار خود برای اقدامات اولیه همچون دفع بهداشتی و ضدعفونی منطقه را آغاز کردند.

به گفته او، بنابر آخرین آمار در وقوع سیل های اخیر در شهرستان های تهران، دماوند و فیروزکوه ۵۰۰ راس دام سبک تلف شد، همچنین تعدادی از کندوهای عسل تخریب، ۹ واحد شیلاتی و چند واحد دامداری هم آسیب دیدند که قرار شد جمع بندی نهایی توسط معاونت امور دام جهاد کشاورزی استان انجام و به ستاد بحران ابلاغ شود.

محمدیان می گوید: همکاران سازمان دامپزشکی پس از دفع بهداشتی و ضدعفونی منطقه برای سم‌پاشی دام و اماکن دامی علیه انگل های خارجی و واکسیناسیون دام های منطقه بر علیه بیماری دامی یا مشترک را انجام‌ می دهند.

وزیر جهاد کشاورزی همزمان با وقوع سیل گفت: با توجه به شرایط جوی، روند گزارشات از میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی همچنان ادامه دارد و احتمال می رود تا نهایی شدن گزارش ها آمار افزایش یابد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.