اهم اخبار

تمهیدات اتحادیه بارفروشان تهران برای شب یلدا

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی مردم، اتحادیه تمهیداتی اندیشیده که شب یلدا نوسانی در بازار نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از اتاق اصناف ایران؛ مصطفی دارایی‌نژاد از افزایش ورودی هندوانه و میوه‌های شب یلدا به میدان مرکزی تره‌بار خبر داد و افزود: شب گذشته ۲۵ هزار تن اعم از فرنگی‌جات و صیفی‌جات ورودی بار میدان بوده است. با توجه به ازدیاد عرضه، قیمت تمامی فرنگی‌جات به غیر از گوجه‌فرنگی از جمله هویج، شلغم، گل کلم، بادمجان و کدو ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید هویج و فلفل دلمه‌ای دزفول به قدری بالاست که قیمت هر کیلو محصول در میدان به ۳ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: با توجه به بارندگی اخیر بوشهر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌رس در میدان ۹ تا ۱۰ هزار تومان و گوجه فرنگی رنگ‌آوری ۷ هزار تومان است.

وی ادامه داد: با توجه به دپوی میوه‌های شب یلدا اعم از انار و هندوانه به عنوان دو قلم پرمصرف، مشکلی در تامین و عرضه وجود ندارد.

دارایی‌نژاد قیمت هر کیلو پرتقال را ۸ تا ۱۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی ۸ تا ۱۵ هزار تومان، سیب قرمز ۸ تا ۱۵ هزار تومان، سیب سفید ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، لیموشیرین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، کیوی ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان و خرمالو کن ۲۲ تا ۳۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: قیمت هر کیلو انار دماوند ۲۰ تا ۳۳ هزار تومان، انار ساوه ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، انار شیراز ۱۸ تا ۲۶ هزار تومان و هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان است.

به گفته دارایی‌نژاد، شب گذشته ۸۰۰ تا هزار تن ورودی هندوانه بوده که از ۱۵ آذر میزان ورودی هندوانه میدان را به یک هزار و ۵۰۰ تن می‌رسانیم تا برای شب یلدا مشکلی نداشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: همه ساله قیمت انار و هندوانه در شب یلدا افزایش می‌یابد، به همین خاطر اتحادیه از یک ماه و نیم گذشته اقدام به رصد بازار و انبار محصول در سردخانه‌ها کرده است. هم اکنون هندوانه نو از جاسک و میناب بندرعباس در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: هم اکنون مقادیری انار شیراز، انار کاشمر، انار دماوند و ساوه در سردخانه دپو شده تا برای شب یلدا دچار مشکل نشویم. با ازدیاد عرضه، تقاضا کمتر است.

دارایی نژاد افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو موز هندی ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان، موز اکوادور ۲۵ هزار تومان، موز فیلیپین ۲۷ هزار تومان، موز پاکستانی ۱۵ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: اتاق اصناف ایران

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *