اهم اخبار

توجه دولت به بیمه روستاییان و عشایر، سرمایه گذاری است نه هزینه

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه دولت به بیمه روستاییان و عشایر، سرمایه گذاری است نه هزینه و سرمایه گذاری در این قشر موجب ایجاد پشتوانه بیشتر برای نظام خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سردار مهدی سعادتی دربازدید از صندوق بیمه اجتماعی گفت: طبق جلسه‌ای که با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی داشتیم جایگاه و آمار بیمه شدگان کشور مورد بررسی و بحث قرار گرفت، استان مازندران و شهرستان بابل که رتبه اول را در استان داراست، جهش بسیار خوبی را نسبت به گذشته داشته و توانست از رتبه بالای ۲۰ به رتبه سوم تا چهارم میزان تحت پوشش در کشور دست یابد.

وی ادامه داد: روستاییان و عشایر موثرترین قشر جامعه ما هستند و در دوران انقلاب همیشه یار و پشتیبان نظام بوده و هستند، از وظایف و تکالیفی که براساس قانون اساسی به عنوان مجلس و دولت برعهده ما است توجه بیشتر به روستاییان عزیز، کم توقع و قانع است.

سعادتی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی باوجود عمر کم عملکرد بسیار خوبی دارد، گفت: همچنان با پوشش صد در صدی فاصله داریم و نیاز است که نوع نگاه و رفتار قوه مجریه و رئیس جمهور نسبت به این صندوق عوض شود تا تبلیغات و اطلاع رسانی‌های گسترده تری را درمورد این صندوق شاهد باشیم. توجه شود که در این مورد مسئله سرمایه گذاری مطرح است نه هزینه، و سرمایه گذاری در این قشر موجب ایجاد پشتوانه بیشتر برای نظام خواهد بود.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت دوسوم حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی توسط دولت و فقط یک سوم آن توسط فرد، ادامه داد: باید عزیزان مرز نشین، مناطق محروم و مستضعف در اولویت بیشتری قرار گیرند، زیرا برخی از این افراد توان پرداخت همین میزان کم را نیز ندارند، به همین دلیل توصیه کرده‌ام در منابع ۵ سال هفتم کار گروهی تشکیل شود تا بتوان قشر بیشتری را تحت پوشش بیمه قرار داد.

وی افزود: امیدواریم با مساعدت و اولویت بندی رئیس قوه مجریه، سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر وزارت خانه‌ها به مسئله بیمه به خوبی توجه شود و ما شاهد افزایش آمار اعضای صندوق و از طرف دیگر شاهد رشد و شکوفایی در خدمات ارائه شده صندوق بیمه اجتماعی شویم.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با مجموعه ورزشی و فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم سایر وزارتخانه‌ها نیز به این نوع تفاهمنامه‌ها اضافه شوند تا بتوانیم خدمات بیشتری را به جامعه تاثیرگذار کشاورز و روستایی ارائه دهیم.

سرویس خبری: مجلس و دولت

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *