اهم اخبار

توزیع سالیانه ۱۰.۵ میلیون تن آرد در کشور

بدون دیدگاه

معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم سال ۱۴۰۰ با اجرای برنامه تحویل ۱۰ میلیون تن عملیاتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ، قدرت حیدری با بیان اینکه ۸۵ درصد از مسئولیت و وظیفه شرکت بازرگانی دولتی ایران در حوزه تامین گندم، آرد و نان است، اضافه کرد: ما سالیانه ملکف به تامین نان مردم هستیم و شاید بتوان گفت صد درصد فرایند مربوط به خرید تضمینی گندم، تولید آرد و تولید نان در کشور در حوزه چرخه فعالیت های شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار دارد که به طور متوسط سالیانه باید حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد در سطح کشور توزیع شود.

وی گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران در راستای ایفای وظیفه و مسئولیت خود سالیانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد برای تامین نیاز کشور توزیع می کند.

حیدری خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل اقدامات خوبی که در سالیان اخیر در حوزه گندم اتفاق افتاده در حوزه تولید گندم به خودکفا رسیدیم و توانسته ایم نان مردم را از محل گندم داخلی تامین نماییم.

معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: البته تولیدات کشاورزی دستخوش بارندگی ها بوده و از سوی دیگر باتوجه به شرایط اقتصادی فعلی و افزایش هزینه تمام شده تولید در حال حاضر کشاورزی در کشور سخت شده و بیشتر کشاورزان به سمت تولید کالاهایی می روند که درآمد بیشتری عایدشان شود.

گندم
گندم

حیدری با بیان اینکه ما امیدواریم بتوانیم سال آینده حدود ۹۰ درصد نیاز کشور را از محل تولید داخل تامین کنیم، ادامه داد: در سال زراعی ۹۹، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد و برنامه ریزی ما برای سال ۱۴۰۰ این است که حدود ۱۰ میلیون تن گندم از منابع داخلی خریداری و به منظور حفظ ذخایر استراتژیک اقدام به واردات گندم کنیم.

وی به خرید بیش از ۲۶۴ هزار تن انواع دانه روغنی در سال ۱۳۹۹ که بخش بیشتر آن دانه کلزا است، اشاره کرد.

سرویس خبری: کشاورزی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *