اهم اخبار

توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، عامل اصلی افزایش صادرات بخش کشاورزی

بدون دیدگاه

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی گفت: با توجه به افزایش صنایع تبدیلی و تکمیلی، صادرات بخش کشاورزی رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کریم ذوالفقاری، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در نشست خبری امروز در خصوص ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی گفت: ضریب کنونی مکانیزاسیون بخش کشاورزی ۲.۶ اسب بخار در هکتار است که بناداریم امسال به ۳ اسب بخار در هکتار افزایش دهیم.

او درباره وضعیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در کشور افزود: طی ۵ سال اخیر اتفاقات خوبی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی رخ داد. به عنوان مثال در حوزه بسته بندی زعفران اتفاقات خوبی افتاد و برندهای خوبی ایجاد شد، اما کافی نیست.

ذوالفقاری ادامه داد: کارخانه های خوبی در حوزه عرقیات، گیاهان دارویی، سردخانه و صنایع لبنی وجود دارد به طوریکه امسال بزرگترین صادرکننده محصولات لبنی به اروپا هستیم.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: بنابر اظهارات اخیر وزیر جهاد صادرات بخش کشاورزی افزایش داشته که یکی از عوامل آن مربوط به افزایش صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

به گفته او، در رب گوجه فرنگی مازاد بر نیاز کشور صنایع تبدیلی داریم که همین امر موجب شده تا در هر مقطعی که دچار مازاد تولید هستیم، محصول روانه صنایع تبدیلی شود.ذوالفقاری گفت: با توجه به اتفاقات خوبی که در صنایع تبدیلی طی ۵ سال اخیر رخ داد، پیگیری ها کماکان ادامه دارد که با همین روند پیش رویم.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *