اهم اخبار

تولید برنج به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن می‌رسد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مجری طرح برنج گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید برنج به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد که تا خودکفایی ۵۰۰ هزار تن فاصله داریم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، سهراب سهرابی مجری طرح برنج گفت: طبق مصوبه هیئت دولت در سال ۹۷کشت برنج مربوط به ۲ استان شمالی گیلان و مازندران است و سایر استان ها محدودیت هایی دارند که در صورت تصویب در کارگروه سازگاری با کم آبی و اجرای روش هایی که نیاز کم آبی گیاه را تامین کند، محدود می شود. حمایت های ما به کشاورزان شالیکاران استان های شمالی داده می شود‌

به گفته او، در برنامه هفتم قرار است که در گندم و برنج به خودکفایی برسیم و برای دستیابی به این امر کاهش سطح زیرکشت و اجرای الگوی کشت دنبال می شود.

سهرابی با بیان اینکه سالانه ۳ میلیون تن برنج مورد نیاز کشور است، افزود: امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن برنج تولید شد که برای دستیابی به خودکفایی ۵۰۰ هزارتن کسری داریم.

مجری طرح برنج گفت: بکارگیری اقدامات فنی، استفاده از بذور هیبرید، توسعه مکانیزاسیون، تغذیه گیاهی، اصلاح روش های کشت و یکپارچه سازی اراضی، توجه به آموزش و ترویج، توسعه سامانه های نوین آبیاری، مدیریت آفات و بیماری از جمله راهکارهای رسیدن به خودکفایی برنج است.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *