اهم اخبار

تولید ماهی در قفس به ۵۰۰ هزارتن می رسد

بدون دیدگاه

معاون وزیر جهاد گفت: در برنامه هفتم تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس پیش‌بینی شده است که حدود ۳۱۷ هزار تن در آب‌های جنوب و ۱۶۳ هزار تن در آب‌های شمال و مابقی آب های داخلی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدحسین حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در سمینار تخصصی مدیریت پرورش ماهی در قفس گفت: پرورش ماهی در قفس یکی از ابزار‌های رسیدن به تطبیق تولید با اقلیم و تاب‌آوری تولید است.

او افزود: تولید پروتئین آبزیان در شرایط اقلیمی کشور، کم‌آب‌بر محسوب می‌شود و رفتن به سمت آبزی‌پروری در منابع پایدار به ویژه در حوزه دریا یکی از استراتژی‌های مهم در تامین امنیت غذایی است.

حسینی با یادآوری وجود ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در کشور گفت: ما می‌توانیم از این نوار ساحلی به عنوان یک پایه زیستی برای تولید پروتئین آبزیان استفاده کنیم.

به گفته معاون وزیر، در گام اول مطالعات برای امکان تولید ۴.۶ میلیون تنی پرورش ماهی در قفس انجام شده است، در برنامه هفتم، تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس پیش‌بینی شده که حدود ۳۱۷ هزار تن در آب‌های جنوب، ۱۶۳ هزار تن در آب‌های شمال و ۱۲۰ هزار تن هم در آب‌های داخلی انجام خواهد شد.

رئیس سازمان شیلات گفت: تولید آبزی در سال گذشته به ۵.۵ میلیون تن رسید، پرورش ماهی در قفس یک صنعت نوپایی است و با تکنولوژی تولید قفس در دریا و ایجاد ۱۲ هزار هکتار سایت پشتیبانی به سمت تولید در قفس پیش خواهیم رفت.

او ادامه داد: بکارگیری تجربه، تخصص و آموزش و ترویج در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

حسینی تاکید کرد: سازمان شیلات ایران به طور کامل از این صنعت حمایت خواهد کرد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *