اهم اخبار

تولید ۲.۶ میلیون تن شیر در نیمه اول امسال

بدون دیدگاه

مطابق با اعلام مرکز آمار ایران، مقدار تولید شیر در شش‌ماهه اول سال ١٣٩٨ نیز حدود ٢.۶ میلیون تن بوده است.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از مرکز آمار ایران، آمارگیری از گاوداریهای صنعتی با سه هدف بهنگام‌سازی فهرست گاوداری‌های صنعتی، تهیه اقلام مورد نیاز حساب‌های ملی و تولید آمارهای مهم در این رشته فعالیت، در پاییز سال ١٣٩٨ توسط مرکز آمار ایران اجرا شد. برای اجرای این آمارگیری از ۴۶٨ نفر نیروی انسانی (آمارگیر، بازبین و کارشناس) استفاده شد.

نتایج حاصل از اجرای این طرح نشان می‌دهد که تعداد گاوداری‌های صنعتی در سال ١٣٩٨، حدود ٢٧ هزار واحد بوده که نسبت به سال ١٣٩۵ بیش از ۶ درصد افزایش یافته است. یافته‌های حاصل از این طرح نشان می‌دهد که ۶٢ درصد گاوداری‌های صنعتی به فعالیت تولید شیر و ٣٨ درصد به فعالیت پروار بندی مشغول بوده اند.

تعداد گاو و گوساله در دوره آمارگیری (١۵ مهر لغایت ١١ آبان) در سال ١٣٩٨، حدود ١.٧ میلیون رأس بوده که نسبت به زمان مرجع در سال ١٣٩۵، بیش از ٢١ درصد افزایش یافته است.

مقدار تولید شیر گاوداری‌های صنعتی در سال ١٣٩٧ بیش از ۵ میلیون تن بوده که نسبت به سال ١٣٩۴ بیش از ٢٢ درصد افزایش یافته است. مقدار تولید شیر در شش‌ماهه اول سال ١٣٩٨ نیز حدود ٢.۶ میلیون تن بوده است.

تعداد دام پروار شده گاوداری‌های صنعتی در سال ١٣٩٧ حدود ۶۵٠ هزار رأس بوده که افزایش ٢١ درصدی را نسبت به سال ١٣٩۴ نشان می‌دهد. تعداد گاو و گوساله پروار شده در ۶ ماهه اول سال ١٣٩٨ حدود ٣۴٧ هزار رأس بوده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *