اهم اخبار

جزییات توزیع هوشمند ۱۱ تن گوشت قرمز از امروز/ تعداد استان‌های مشمول افزایش می‌یابد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مشاور و رییس مرکز ارتباطات سازمان مرکزی تعاون روستایی، گفت: باهدف تنظیم بازار از ۲۳ بهمن توزیع هوشمند گوشت قرمز در سامانه بازرگام را آغاز کردیم و در یک روز حدود ۱۱ تن گوشت در این سامانه توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایلنا؛ علیرضا جاوید عربشاهی با اشاره به مصوبات جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالاهای اساسی در زمینه فروش گوشت قرمز، گفت: بدیهی‌ترین وظیفه دولت برای مهار گرانی و تامین معیشت مردم توزیع عادلانه است از این‌رو از ۲۳ بهمن با هدف تنظیم بازار گوشت قرمز حدود ۱۱ تن گوشت گوساله و گوسفند در سامانه بازرگام توزیع شده است.

وی در ادامه با بیان نرخ انواع گوشت گوساله و گوسفند در سامانه بازرگام، افزود: قیمت گوشت گوساله مخلوط کیلویی ۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان و گوشت بره مخلوط کیلویی ۱۰۵ هزار تومان است.

  این مقام مسئول با اشاره به فروش گوشت قرمز تنظیم بازاری در میادین میوه و تره‌بار سطح شهر، گفت: قیمت لاشه گوشت گوساله کیلویی ۱۰۰هزار تومان، گوشت بسته‌بندی تنظیم بازاری درجه یک گوساله کیلویی ۱۴۰ هزار تومان، گوشت گوساله چرخ کرده تنظیم بازاری درجه یک کیلویی ۱۲۰ هزار تومان، گوشت گوساله بسته بندی هرکیلو ۱۲۰ هزار تومان.

به گفته وی، لاشه گوشت گوسفند کیلویی ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.

جاوید عربشاهی با بیان اینکه توزیع گوشت به صورت هوشمند در تهران آغاز شده است، گفت: تلاش داریم در روزهای آینده تعداد بیشتری از استان‌های کشور مشمول عرضه هوشمند توزیع کالاهای اساسی شوند.

جاوید عربشاهی در پاسخ به این پرسش که تا چه زمان این شیوه فروش ادامه خواهد داشت؟ گفت: استقبال مردم از خرید هوشمند کالاهای اساسی از جمله برنج و گوشت قابل توجه بوده است از این‌رو ما این شیوه فروش تا حذف باندها قدرت و واسطه‌گری‌ها ادامه خواهیم داد.

همچنین در این رابطه علی اصفر ملکی در پاسخ به این پرسش که آیا فروش اینترنتی گوشت قرمز می‌تواند در کنترل قیمت گوشت در بازار موثر باشد، گفت: یک روز از توزیع فروش اینترنتی گوشت قرمز می‌گذرد و باید منتظر ماند و دید که بازار چه واکنشی به این شیوه فروش نشان می‌دهد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایلنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *