اهم اخبار

حجتی: ایجاد کشت و صنعت های کوچک در اولویت است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایجاد کشت و صنعت های کوچک یکی از اولویت‌های اساسی وزرات جهاد کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا در اردبیل، محمود حجتی در حاشیه افتتاح بزرگترین مجتمع گاوداری شیری صنعتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کشت و صنعت مغان ظرفیت بسیار عظیمی در راستای توسعه کشاورزی دارد، اظهار کرد: امیدواریم با مدیریت مناسب و اتخاذ برنامه‌های جامع و راهبردی با عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصادی مقاومتی شاهد دستاوردهای مناسب در کشت و صنعت مغان نیز باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد کشت و صنعت های کوچک یکی از اولویت‌های اساسی وزرات جهاد کشاورزی است، خاطرنشان کرد: قرار است در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های اساسی کشت و صنعت‌های کوچک به ویژه در دشت زرخیز مغان شکل ‌گیرد.

حجتی یادآور شد: ما باید با برنامه‌های راهبردی محصولات را در زنجیره تولیدی و از مزرعه تا سفره برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم بدون هیچ دغدغه‌ای علاوه بر صادرات محصولات کشاورزی درآمد کشاورزان منطقه را نیز افزایش دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی حمایت از فعالان حوزه کشاورزی می‌تواند زمینه توسعه و ترقی این حوزه را در کشور فراهم کند، یادآور شد: مهمترین سیاست دولت یازدهم به ویژه وزارت جهاد کشاورزی حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران است و من از اینکه نتوانسته‌ام خدمت بهتر و بیشتری به کشاورزان به ویژه عشایر غیور شاهسون انجام دهم شرمنده‌ام.

حجتی با اشاره به دستاوردهای عشایر شاهسون پارس‌آباد مغان در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: این طایفه آثار گرانبهایی همواره از خود بر جای گذاشته‌ و انتظار می‌رود با تلاش شبانه‌روزی این قشر تلاشگر در منطقه تحول عظیمی در بخش کشاورزی به وجود آید.

فاطمه کاشانی

نویسنده

فاطمه کاشانی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *