اهم اخبار

حداکثر توزیع روزانه قارچ ۸۰۰ تن است

بدون دیدگاه

دبیر انجمن پرورش‌دهندگان قارچ از توزیع روزانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن قارچ در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نیما باغبانی گفت: با آغاز فصل گرما شرایط برودتی سالن های پرورش به گونه ای است که نمی توانند با حداکثر ظرفیت کار کنند.

به گفته او، علی رغم کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید قارچ نسبت به فصول سرد سال، روزانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن قارچ در سطح کشور توزیع می شود که بر این اساس کمبودی در روند عرضه قارچ نداریم.

باغبانی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که با احتساب ظرفیت واحدهای تولیدی و کمپوست، تولید قارچ تا پایان سال به ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تن برسد، اما در فصل تابستان ماهانه ۱۹ تا ۲۹ هزار تن قارچ تولید می شود.

دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ افزود: طبق روال همه ساله صادرات در فصول گرم سال کاهش می یابد، از این رو امیدواریم امسال ۱۱ تا ۱۴ هزار تن قارچ به بازارهای هدف صادر کنیم.

او گفت: با وجود افزایش هزینه های تولید، حامل های انرژی و حمل و نقل اخیرا قیمت هر کیلو قارچ نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافته به طوریکه هر کیلو قارچ سرمزرعه به ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان و در بازار به ۱۱۰ تا ۱۳۰ هزار تومان رسیده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *