اهم اخبار

حضور هیئت بلندپایه اقتصادی و تجاری عمان در شیراز

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان گفت: همزمان با برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و عمان در تهران، هیئت بلندپایه اقتصادی و تجاری عمان به شیراز سفر خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از اتاق شیراز؛ جمال رازقی در جلسه هماهنگی حضور هیئت بلند پایه اقتصادی و تجاری کشور عمان در شیراز در اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: این اجلاس روز ۱۵ آذرماه جاری در تهران برگزار می‌شود و هیئت ۳۰ نفره اقتصادی و تجاری از کشور عمان به سرپرستی وزیر تجارت، صنعت و سرمایه‌گذاری کشور عمان در این اجلاس حضور دارند.

وی با بیان اینکه رئیس اتاق بازرگانی عمان، رئیس شورای مشترک ایران و عمان و اعضای شورای بازرگانی مشترک عمان و ایران این هیئت را همراهی می‌کنند، افزود: این هیئت اقتصادی و تجاری روز پنج‌شنبه، ۱۶ آذرماه در شیراز حضور دارند که برنامه‌های متعددی از جمله دیدار با استاندار فارس، دیدار با صنعتگران – تولیدکنندگان و بازرگانان استان، بازدید از واحدهای صنعتی – گردشگری و صادراتی، برگزاری جلسات B ۲ B، پیش‌بینی شده است.

رازقی اظهار کرد: کلان‌شهرهای دیگری درخواست حضور این هیئت اقتصادی تجاری عمان در استان‌ها را داشتند که این هیئت عمانی علاقه‌مند به حضور در شهر شیراز بودند و این مهم بیانگر اهمیت شهر شیراز برای عمانی هست، لذا علی‌رغم محدودیت زمان، تلاش می‌کنیم برنامه‌ریزی مناسب جهت بهره‌برداری حداکثری از این سفر و حضور داشته باشیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان اضافه کرد: در پایان این اجلاس مشترک، سند همکاری امضا خواهد شد که بر اساس جلسات با همتایان عمانی، دستاورد این اجلاس توافقات خوبی در بخش‌های مختلف از جمله مراودات مالی و بانکی، سرمایه‌گذاری، رفع مشکلات حمل و نقل به ویژه حمل و نقل دریایی با هدف افزایش مراودات تجاری بین دو کشور ایران و عمان خواهد بود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس در ادامه با اشاره به فرصت ویژه بازرگانان ایرانی و فعالان اقتصادی فارس برای گسترش معادلات تجاری با کشور عمان گفت: کشور عمان ارتباط خوبی با سایر کشورها دارد و این درحالی است که هم‌اکنون با ۲۱ کشور، عمان تعرفه ترجیحی صفر دارد که در این سفر فرصت منحصر به فردی برای ارتباط دهی و آشنایی صنعتگران و تولیدکنندگان استان فارس که آمادگی دارند کالاهای نیم‌ساخته را در عمان تکمیل و صادرات کنند، فراهم خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این زمینه وزیر تجارت، صنعت و سرمایه‌گذاری عمان امکانات ویژه‌ای را جهت واحدهای تولیدی ایرانی که قصد دارند در عمان عملیات تکمیل محصول خود را نهایی و صادرات را انجام دهند، اختصاص داده است که تلاش شده با نظر کمیته سه نفره فضای حضور و فعالیت فعالان اقتصادی ایرانی در کشور عمان تسهیل شده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *