اهم اخبار

خراسان رضوی رتبه نخست جوجه‌ریزی مرغ سلامت را دارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این استان در میزان جوجه‌ریزی مرغ سلامت رتبه نخست کشور را دارد و هم اکنون ۸۰ درصد مرغ سلامت کشور برای تولید جوجه در این استان تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایرنا؛ محمدمهدی یعقوب‌زاده افزود: هم اکنون در کل کشور نیز  ۱۶۹ هزار قطعه مرغ مادر وجود دارد که ۱۲۰ هزار قطعه آن در اختیار خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: بر این اساس در نخستین دوره جوجه‌ریزی این گونه ۱۶۰ هزار قطعه تولید در این بخش انجام شده است که از این حیث استان رتبه نخست را دارد.

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عمر مفید تخم‌گذاری هر گله مرغ مادر بین ۹۰ تا ۱۱۰ هفته است که امکان تمدید هم برای آن وجود دارد و  هم اکنون ۶ واحد جوجه مرغ سلامت را در استان دریافت و پرورش این گونه در حال انجام است.

یعقوب زاده افزود: حمایت و احیای تولید مرغ سلامت در قالب یک برنامه مدون و مورد توجه به استان اعلام شده است که با جدیت در حال پیگیری آن هستیم و در قالب برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال یک میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی مرغ سلامت در استان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: سال آینده در این حوزه حدود ۴۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی و در سال پس از آن رشد ۱۰۰ درصدی در این زمینه هدف‌گذاری شده است که البته مستلزم فراهم شدن و همراهی شرایط مورد نظر و نیز استقبال تولیدکنندگان است.

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: نژاد مرغ سلامت، نژاد متفاوت‌تری است که خیلی رشد حجمی ندارد و در جریان تولید طی ۴۲ روز بهترین وزن را به خود می‌گیرد و بعد از آن رشدش کُند شده و همانند سایر انواع مرغهای گوشتی چربی به خود نمی‌گیرد بنابراین توجیه اقتصادی برای ادامه دوره وزن‌گیری ندارد لذا به بازار عرضه می‌شود.

یعقوب زاده افزود: جست و خیز این نژاد مرغ بسیار بیشتر از مرغ‌های دیگر است بنابراین از نظر طعم و مزه به طور قطع متفاوت‌تر و به دلیل چربی پایین سالم‌تر است.

وی ادامه داد: به طور قطع با مصرف مرغ سلامت مردم تفاوت را احساس می‌کنند زیرا مرغ‌های فعلی موجود در بازار طعم مرغ‌های قدیم را ندارند که ناشی از نژاد و نوع تحرک آنهاست بنابر این مرغ سلامت هم دارای چربی کمتر و هم احتمالا مزه بهتر و سلامت‌ بیشتر است.

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:این نژاد مرغ  به دلیل این که مدت طولانی از گردونه توسعه خارج بوده، همتراز سایر مرغها توسعه نیافته است بنابراین هم اکنون تیم کارشناسی و مشاوران متخصص موضوع همراه شده‌اند و مشغول کار موثر در این زمینه هستند.

یعقوب زاده افزود: هر مرغ مادر نژاد مرغ سلامت طی ۹۰ تا ۱۱۰ هفته عمر خود حدود ۱۱۰ تخم گذاشته و ۷۰ عدد از این تعداد به جوجه تبدیل می شود و قابل عرضه است.

وی اضافه کرد: این نژاد مرغ بین یک کیلو و ۶۰۰ تا ۸۰۰ گرم وزن‌ دارد و پس از آن وزن‌گیری اش بسیار کُند می‌شود بنابراین توجیه اقتصادی برای ادامه نگهداری مرغ وجود ندارد ضمن این که سرعت رشد مرغ سلامت از نژادهای دیگر کمتر و به مدت ۴۲ روز است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایرنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *