خروج بوقلمون از سبد غذایی مردم آمریکا در آستانه روز شکرگزاری

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

طبق بررسی جدید فدراسیون اداره مزرعه آمریکا AFBF، شام مراسم شکرگزاری امسال که پنجشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد، ۱۴ درصد بیشتر برای مردم این کشور هزینه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از سی ان ان، طبق بررسی جدید فدراسیون اداره مزرعه آمریکا AFBF، شام مراسم شکرگزاری امسال که پنجشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد، ۱۴ درصد بیشتر برای مردم این کشور هزینه خواهد داشت.

هزینه شام برای یک خانواده ۱۰ نفره به طور متوسط ۵۳٫۳۱ دلار خواهد بود که ۶٫۴۱ دلار نسبت به میانگین ۴۶٫۹۰ دلاری سال گذشته میلادی بیشتر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، عوامل متعددی از جمله اختلالات اقتصادی و اینکه آمریکایی‌های بیشتری امسال در خانه آشپزی می‌کنند، منجر به افزایش قیمت‌ها در سال جاری میلادی شد.

ورونیکا نای، کارشناس ارشد فدراسیون اداره مزرعه آمریکا در این باره گفت: این (عوامل) شامل اختلالات چشمگیر در اقتصاد آمریکا و زنجیره تامین در ۲۰ ماه گذشته، فشار تورمی در سراسر اقتصاد، مشکل بودن پیش بینی تقاضا در طول همه گیری کرونا و تقاضای بالای جهانی برای غذا، به ویژه گوشت می شود.

به گفته این سازمان، بزرگترین اقلام این مراسم یعنی خرید بوقلمون، نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است. البته برخی از خواربارفروشی ها طی روزهای اخیر شروع به تبلیغ قیمت های پایین تر از حد معمول کردند.

بر اساس اعلام فدراسیون اداره مزرعه آمریکا، به عنوان مثال اگر فردی در هفته ۵ تا ۱۱ نوامبر برای خرید یک بوقلمون اقدام می‌کرد، احتمالاً ۱۸ درصد بیشتر از هفته بعد از آن یعنی از ۱۲ تا ۱۸ نوامبر، باید پرداخت می کرد. این بدان معناست که خریداران هنوز هم می توانند بوقلمون های مقرون به صرفه تری نسبت به تخمین این اداره یعنی ۲۳٫۹۹ دلار برای یک بوقلمون ۱۶ پوندی پیدا کنند.

نای گفت: خروج بوقلمون از سبد مواد غذایی نشان دهنده افزایش ۶٫۶ درصدی قیمت نسبت به سال گذشته است که با شاخص قیمت مصرف کننده مواد غذایی و تورم عمومی در کل اقتصاد مطابقت دارد.

به گفته این سازمان، بوقلمون شاهد شدیدترین افزایش قیمت در وعده غذایی مراسم شکرگزاری بود و به دنبال آن پای کیک با ۲۰ درصد افزایش و شیرینی های داینر رول‌ با ۱۵ درصد افزایش قیمت قرار گرفتند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: سی‌ان‌ان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *