اهم اخبار

خرید گندم در خوزستان به ۶۵ هزار تن در روز رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: خرید گندم در خوزستان به ۶۵ هزار تن در روز رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ امید جهان نژادیان با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و کلزا در خوزستان اظهار کرد: خرید گندم در استان از ۲۳ فروردین ماه آغاز و تاکنون بیش از ۹۶۵ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان خوزستانی به صورت تضمینی خریداری شده است.

وی با بیان اینکه خرید گندم در خوزستان به ۶۵ هزار تن در روز رسیده است، افزود: تاکنون بیش از ۹۳۱ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: همچنین از ابتدای زمان برداشت تاکنون بیش از ۲۷ هزار تن کلزا از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است و عملیات خرید همچنان ادامه دارد.

جهان نژادیان عنوان کرد: همزمان با آغاز فصل برداشت و خرید تضمینی، ۱۰۶ مرکز خرید گندم و ۴۶ مرکز خرید کلزا در استان آماده سازی و تجهیز شدند و این مراکز در حال انجام عملیات خرید هستند.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌هایی که با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران انجام شد کل کلزای خریداری شده به کارخانه روغن گیری طرف قرارداد در شهرستان گچساران واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد حمل شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم از مراکز خرید و سیلوهای استاندارد داخل و خارج استان حمل و به استان های نیازمند ارسال شده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *