اهم اخبار

خواستار صادرات یک میلیون راس دام مازاد هستیم

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری دامداران گفت: درخواست صادرات یک میلیون راس دام را مشروط بر عدم تغییر قیمت در بازار داخل اعلام کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فضل خرم مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری دامداران متحرک از وضعیت مناسب بازار نهاده‌های دامی خبر داد و گفت: بنابر آمار، وزارت جهاد کشاورزی ۱۸۰ هزار تن ذرت و جو و ۱۶۰ هزار تن کنجاله سویا برای عرضه در بین عشایر بارگذاری کرده که این امر تا حدودی التهاب بازار را کاهش داده است و امیدواریم با ورود محموله‌های جدید و بارگزاری برای عشایر، نگرانی‌ها در خصوص تامین نهاده رفع شود.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با قیمت نهاده چه می‌کند؟

او با اشاره به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات نهاده دامی در بودجه سال آینده افزایش یافته است، افزود: گرچه تبدیل ارز ۴۲۰۰ تومانی به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در قانون بودجه سال آینده آمده است، اما معلوم‌ نیست که تبدیل نرخ قطعی شود یا خیر؟ حال با فرض بر اینکه افزایش نرخ ارز قطعی شود، قیمت نهاده به حدود ۶ هزار تومان می‌رسد که دولت مابه التفاوت آن را در قالب ریال باید پرداخت کند.

خرم قیمت کنونی هر کیلو دام سبک را ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود انباشتگی دام در دامداری‌ها، پیشنهاداتی مبنی بر صادرات یک میلیون راس دام مازاد به مسئولان وزارت جهاد داده شده است، اما مشروط بر اینکه در قیمت بازار داخل آثاری نداشته باشد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایر دامداران متحرک در پایان تصریح کرد: از مسئولان وزارت جهاد در خواست مجوز صادرات یک میلیون راس دام را داریم، مسیر عرضه دام عشایر از بازار دام کشور جدا نیست چرا که دام عشایر به طبع این موضوع می‌تواند بازار خود را پیدا کند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *