اهم اخبار

خودکفایی در تولید تخم چشم‌زده ماهی در آینده نزدیک

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

قائم مقام وزیر جهاد گفت: در هسته‌های تولید تخم چشم‌زده ماهی به تکنولوژی خوبی دست پیدا کردیم و در آینده نزدیک در تولید آن به خودکفایی کامل می‌رسیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاظم خاوازی گفت: در هسته های تولید تخم چشم زده به تکنولوژی بسیار خوبی دست پیدا کردیم و براین اساس در آینده نزدیک در طول زنجیره آبزیان به خودکفایی کامل می رسیم‌.

او با اشاره به بسته های تشویقی برای حمایت صادرکننده در حوزه شیلات افزود: هم اکنون برنامه ای با رئیس سازمان شیلات در دست اقدام است تا پس از بررسی کل زنجیره، صنایع و تسهیلاتی که در اختیار وزارت جهاد است، براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص توسعه دریا محور به دقت رصد کنیم تا هرآنچه امکانات وزارت جهاد کشاورزی است، به نقاط حساس ببریم که تولید را تحت تاثیر قرار دهد.

خاوازی ادامه داد: تمام اهدافی که در برنامه دنبال می کنیم از مرحله تولید شروع می شود چراکه با حمایت از تولید، صادرات به خوبی شکل می گیرد.

قائم مقام وزیر جهاد گفت: یکی از اقدامات وزارت جهاد آن است که برنامه ریزی کامل در بحث صادرات داشته باشیم و صادرات بصورت پایه دار دنبال کنیم تا صادرات دچار قطع و وصل نشود.

سرویس خبی: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *