اهم اخبار

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی:۱۳۰ میلیون قطعه جوابگوی نیاز بازار و ذخایر است

بدون دیدگاه

پرویز فروغی گفت: براساس برآوردها جوجه ریزی ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه ای جوابگوی نیاز بازار داخل و ذخایر استراتژیک است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرویز فروغی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هرکیلو مرغ زنده ۵۶ تا ۵۷ هزارتومان و مرغ گرم ۸۳ تا ۸۵ هزارتومان است.

به گفته او، با توجه به هزینه تمام شده تولید، مرغداران در فروش هرکیلو مرغ حداقل ۱۰ هزارتومان متضرر هستند چراکه تا یک ماه گذشته هرقطعه جوجه با نرخ ۳۰ هزارتومان خریداری شده است.

فروغی ادامه داد: براساس سیاست وزارت جهاد ماهانه ۱۶۰ تا ۱۷۰ میلیون قطعه باید جوجه ریزی صورت بگیرد، درحالیکه با احتساب ذخایر ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی کفایت می‌کند.

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی برای ذخایر جوابگوست، افزود: اگر ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت بگیرد، ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزارتن مرغ تولید می شود که ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزارتن از این میزان جوابگوی نیاز بازار است.

او با تاکید بر صادرات مستمر مرغ به بازارهای هدف گفت: گرچه بنابر اذعان مسئولان دامپزشکی هزارتن مرغ صادر شده است، اما صادرات باید مستمر و مداوم باشد تا مرغداران دچار زیان نشوند چراکه بنابر جوجه ریزی های اخیر ۳۰ تا ۴۰ هزارتن مرغ مازاد بر نیاز کشور است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *