اهم اخبار

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر: قیمت هر کیلو شکر ۱۸ هزار تومان

بدون دیدگاه

غلامحسین بهمنی گفت: با توجه به ذخایر مناسب شکرِ بازرگانی دولتی، پیش بینی می‌شود که قیمت تا پایان ماه رمضان تغییری نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامحسین بهمنی دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی شکر در پی جنگ روسیه و اوکراین، قیمت هر تن شکر تحویل بنادر ایران ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار است.

به گفته او، قیمت شکر خام وابسته به نرخ نفت است، به طوری که با نوسانات نفت، قیمت شکر افزایش می‌یابد.

بهمنی نرخ کنونی هر کیلو شکر برای مصرف کننده را با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت کنونی هر کیلو شکر در بازار ۲۰ تا ۲۴ هزار تومان است.

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر می‌گوید: با توجه به ذخایر مناسب بازرگانی دولتی پیش بینی می‌شود که قیمت شکر در ماه رمضان نوسانی نداشته باشد.

بنابر آمار سالانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن شکر در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد که با احتساب تولید داخل ۸۰۰ هزار تن کسری از طریق واردات تامین می شود. با افزایش مصرف شکر در ۶ ماهه اول سال، طبق روال همه ساله واردات بعد از ایام تعطیلات عید آغاز می‌شود.

پیش از این براتعلی مدیرکل هماهنگی بازرگانی دولتی گفته بود که از ابتدای اسفند ۱۰۰ هزار تن شکر با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در قالب شبکه‌های منتخب فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سازمان میادین و تعاونی‌های اداری توزیع شد.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *