اهم اخبار

درآمدزایی با کاشت زعفران در اراضی تحقیقاتی دانشگاه آزاد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سرپرست دانشگاه آزاد ناحیه جنوب و غرب استان قزوین از نخستین نوبت برداشت زعفران از اراضی تحقیقاتی دانشگاه آزاد واحد تاکستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، رضا شعبان‌نژاد، سرپرست دانشگاه آزاد ناحیه جنوب و غرب استان قزوین در حاشیه بازدید از عملیات برداشت‌ زعفران‌ از اراضی تحقیقاتی این واحد دانشگاهی گفت: در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای شهریه، ۱۲ هزار متر مربع از اراضی واحد تاکستان به‌صورت اجاره به کاشت زعفران اختصاص یافت که امروز با ثمردهی آن شاهد برداشت این محصول هستیم.

وی افزود: زعفران در صنایع رنگرزی، داروسازی، طب سنتی، صنایع غذایی، شیرینی، بستنی‌سازی، تولید عرقیات، اسانس، عطرسازی و آرایشی و بهداشتی، طعم‌دهنده مواد غذایی و شربتی، آرام‌بخش، ضد اسپاسم، اشتهاآور، مقوی معده، درمان درد شکم و آسم مؤثر است و به‌عنوان یک ماده نشاط ‌آور در جهان محسوب می‌شود.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، شعبان نژاد اظهار کرد: کاهش وابستگی به شهریه دانشجویی از مهم‌ترین اهداف این واحد دانشگاهی بوده و با تشکیل کمیته درآمدزایی تلاش خواهیم کرد در زمینه‌های متعددی درآمدهای غیرشهریه‌ای را محقق کنیم.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *