اهم اخبار

درخواست آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه برای تقویت قیمت مرغ +سند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به معاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به علی اکبر مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.

در این نامه اشاره شده است که با توجه به شرایط حاکم بر بازار و به منظور جلوگیری از زیان تولید کنندگان و ایجاد چالش در روند تولید پایدار گوشت مرغ و تخم مرغ ممنوعیت صادرات این محصولات با مدیریت انجمن های صنفی و اتحادیه های مربوطه  آزاد شود.

بنابراین گزارش قیمت مرغ در روزهای اخیر کاهش یافته و حتی به کمتر از نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در برخی از مناطق رسیده است؛ اما قیمت این محصول در ماه های آتی تا هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان نیز افزایش یافته بود.

در صورت عدم آزاد شدن و نبود مدیریت در صادرات و خروج بی رویه این محصولات، قیمت مرغ در بازار داخلی  دوباره افزایش خواهد یافت.

گفتنی است، در تاریخ ۱۷ اردیبهشت یعنی یک روز بعد از این نامه نگاری ، رئیس کل گمرک نیز با ارسال نامه ای به گمرکات اجرایی بر ممنوعیت صادرات تخم مرغ غیر خوراکی تاکید کرد اما اشاره ای به وضعیت صادرات جوجه یک روزه نکرد .

 

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *