اهم اخبار

در دو ماه اخیر؛ ۶٢٠ هزارتن کود اوره بین کشاورزان توزیع شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرعامل شرکت خدمات حمایت کشاورزی، از تامین و توزیع ۶۲۰ هزار تن کود اوره طی دو ماه اخیر خبر داد.

حمید رسولی گفت: بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده از اوایل اسفندماه و مقارن با آغاز کشت بهاره تاکنون، علیرغم تعطیلات نوروزی و مشکلات ناشی از بیماری کرونا تاکنون بیش از ۶۲۰ هزار تن کود اوره حمل و تحویل کشاورزان در سراسر کشور شده است که در نوع خودش بی سابقه بوده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی سال ۹۹ تا پایان اردیبهشت ماه نیز قرار بود حداقل ۶۰۰ هزار تن کود اوره حمل و به دست کشاورزان برسد؛ به طوری که از اول تا ۳۱ فروردین ۹۹ بیش از ۳۲۷ هزار تن کود اوره تأمین، تدارک و حمل و تحویل استان‌ها شده است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با تاکید براینکه کشاورزان نگرانی در خصوص تأمین کود اوره نداشته باشند گفت: شرکت خدمات حمایتی در ادامه برنامه خود برای تأمین و تدارک و توزیع کود اوره از ابتدای سال ۱۳۹۹، تلاش می‌کند تا با حفظ میزان تأمین و توزیع روزانه کود اوره در مقدار ۱۰ هزار تن، همه نیاز کشاورزان به این کود را براساس برنامه ابلاغی وزارت متبوع تأمین کند.

به گفته وی، برنامه این شرکت حفظ رکورد روزانه تأمین و توزیع ۱۰ هزار تن کود اوره تا پایان اردیبهشت ماه است.

رسولی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد کود اوره تأمین شده است افزود: طبق ابلاغ شرکت ملی صنایع پتروشیمی از پتروشیمی پردیس عسلویه این محصول به شکل فله بارگیری و پس از طی مسیرهای طولانی حمل و به بسته‌بندی (کیسه گیری) تحویل کشاورزان می‌شود.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *