اهم اخبار

در نیمه نخست امسال ثبت شد نان، میوه- سبزی و پوشاک؛ در صدر شکایت های مردمی

بدون دیدگاه

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: نان، میوه- سبزی و پوشاک بیشترین حجم شکایت های مردمی به این سازمان را در نیمه نخست امسال تشکیل می دهد.

به گزارش اگروفودنیوز به نقل از  وب سایت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سیدمحمود نوابی گفت: در زمینه خدمات بیشترین شکایت از تعمیرگاه‌های خودروهای سبک، پارکینگ شهری و مشاوران املاک است.
نوابی افزود: آمارهای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نشان می دهد ۸۵ درصد شکایت ها به کالاها و ۱۵ درصد به خدمات مربوط می شد.
از مجموع شکایت های دریافتی در ۶ ماهه نخست امسال به حدود ۸۶ درصد شکایت ها رسیدگی شد و ۱۴درصد به دلیل استعلام حقوقی یا درخواست نظریه کارشناسی در مرحله رسیدگی است.
به گفته نوابی از مجموع شکایت های رسیدگی شده، در ۳۵ هزار و ۷۷۱ فقره یعنی ۳۸ درصد تخلف تشخیص داده شد که این امر شامل ۴۵ هزار و ۲۰۹ فقره (۴۸ درصد) نشد. ۱۲ هزار و ۸۴۱ فقره یعنی ۱۴ درصد شکایت ها نیز هنوز در مرحله بررسی است.
به گفته وی، طبق آمار دریافتی در مجموع ۹۳ هزار و ۸۲۱ فقره شکایت مردمی درباره کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها دریافت شد که ۶۲ هزار و ۸۱۳ فقره (۶۷درصد) تلفنی، ۱۴ هزار و ۶۳ مورد (۱۵ درصد) حضوری و ۱۶ هزار و ۹۴۵ فقره (۱۸ درصد) کتبی بود.
همچنین بر اساس نوع تخلف، گرانفروشی، کم فروشی و فقدان قیمت از بیشترین موارد تخلف بود.
بر اساس تاکید رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مصرف کنندگان حتی اگر با مواردی از پس نگرفتن جنس فروخته شده روبرو شدند، می توانند موضوع را از طریق تلفن ۱۲۴ (سامانه نظارت بر گران فروشی و تخلف اصناف) اطلاع رسانی کنند.

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *