اهم اخبار

دستور ویژه شریعتمداری برای معدوم‌سازی برنج‌‌های آلوده

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون اجرایی رئیس‌جمهور دستور داد، برنج‌های وارداتی باقی مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی پس از انجام آزمایشات لازم توسط وزارت بهداشت، در صورتی که برای انسان و دام غیرقابل مصرف تشخیص داده شد، معدوم شود.

 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور دستور داد، برنج‌های وارداتی باقی مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی پس از انجام آزمایشات لازم توسط وزارت بهداشت، درصورتی که برای انسان و دام غیرقابل مصرف تشخیص داده شد، معدوم شود.

متن نامه شریعتمداری به شرح ذیل است:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران

به استناد بخشنامه‌های شماره ۴۵۵۴۵/۱۵۶۷۴۲ مورخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۳ و شماره ۴۵۵۴۵/۴۶۵۷ مورخ ۲۲/۱/۱۳۹۴ معاون اول محترم رئیس‌جمهور که با توجه به اختیارات تبصره ۳ قانون اصلاح قانون تعزیرات حکومتی مصوب ۱۳۷۳ صادر شده است. به موجب مقرره اولین جلسه مورخ ۲۹/۲/۹۵ کارگروه تنظیم بازار در سال ۹۵، در خصوص «تعیین تکلیف در خصوص برنج‌های باقیمانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران» تصمیمات زیر ابلاغ می‌گردد:

۱- کارگروه تنظیم بازار نسبت به موضوعاتی که سلامت مردم را با خاطر مواجه می‌سازد بسیار حساس بوده و از این رو سازمان غذا و دارو را مکلف می‌نماید تا در خصوص مواردی که سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد اقدامات سخت‌گیرانه‌ای داشته باشد.

۲- مقرر شد برنج‌های وارداتی باقیمانده پس از انجام فرایندهای پاکسازی مانند بوجاری و اختلاط مجددا توسط وزارت بهداشت مورد آزمایش قرار گیرند و در صورت داشتن شرایط بهداشتی لازم برای مصرف توزیع و باقیمانده برنج‌های غیرقابل مصرف خوراکی انسان در صورتی که به لحاظ بهداشتی قابل استفاده دام و طیور باشد به عنوان خوراک دام و طیور و در غیر این صورت با رعایت مقررات زیست‌محیطی و سایر مقررات مربوط معدوم شود.

۳- در خصوص ذخیره سازی کالاها مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط بایستی چرخش منظم کالاهای ذخیره شده در انبارها و همچنین شرایط نگهداری آن را مورد توجه جدی قرار دهند و کارگروه تنظیم بازار را از وجود دستورالعمل‌های مناسب انبارگردانی ظرف مدت یک ماه مطلع سازند.

محمد شریعتمداری

 

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *