اهم اخبار

رئیس اتحادیه بارفروشان: واردات ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی تا پایان سال

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مصطفی دارایی‌نژاد گفت: وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی برای تنظیم بازار وارد می‌کند که در صورت واردات، قیمت محصول از ۸ تا ۹ هزار تومان فراتر نمی‌رود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مصطفی دارایی نژاد گفت: هم اکنون ۶۰ درصد انبارهای سیب زمینی خالی است که با واردات بازار به تعادل می رسد. سال گذشته ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن سیب زمینی در کشور تولید شد که امسال میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به شرایط تولید و موجودی انبارها به وزارت جهاد هشدار می دهیم که اگر واردات انجام نشود، قیمت سیب زمینی در اسفند به ۲۰ هزار تومان می رسد.

 از ۱۸ بهمن در راستای تنظیم بازار توزیع هوشمند سیب زمینی با نرخ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان از طریق سامانه بازرگام انجام می شود که هفته گذشته مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی قول داد که قیمت در میادین به کمتر از ۸ هزار تومان می رسد.

اتحادیه بارفروشان در آبان که قیمت هر کیلو سیب زمینی ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان رود، هشدار داده بود که قیمت به ۸ تا ۱۲ هزار تومان می رسد که این امر تحقق یافت.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *