اهم اخبار

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل: کمبودی در عرضه آجیل شب یلدا وجود ندارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

احمدی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، هیچ کمبودی در عرضه آجیل مخصوص شب یلدا وجود ندارد.

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تمهیدات ویژه اتحادیه خشکبار برای استقبال از شب یلدا، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، هیچ کمبودی در عرضه آجیل مخصوص شب یلدا وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار با بیان اینکه میزان صادرات خشکبار به مراتب نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: عمده ترین عامل کاهش صادرات، روند بازگشت ارز حاصل از آن است، چرا که تاحدودی ارزهای رفته، باز نمی گردند.

احمدی با بیان اینکه هم اکنون بازار آجیل در رکود است، اظهار کرد: علاوه بر رکود حاکم بر بازار،  تمام فروشندگان این صنف تلاش می کنند که نیاز بازار را تامین کنند، اما حمایت مشئولان ذیربط در این امر، یکی از اولویت هاست.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار با اشاره به اینکه در تولید بادام زمینی دچار مشکل هستیم، افزود: این امر موجب شده که این محصول نسبت به سال گذشته کمتر شود.  امیدواریم تمهیدات ویژه‌ای برای شب یلدا در این محصول انجام شود.

گفتنی است، با توجه به شرایط مساعد تولید پیش بینی می‌شود که در صورت تامین سرمایه در گردش برای خرید کارتن و سایر ملزومات و رفع مشکلات حمل و نقل با رونق صادرات و افزایش ارزآوری حاصل از این محصولات رو به رو شویم.

علی رغم شرایط مساعد تولید نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به قیمت محصولات خشکبار در بازار داشت چرا که قیمت تمامی این اقلام تابع نوسان نرخ ارز است.

سرویس خبری: صنعت غذا

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *