اهم اخبار

رئیس اتحادیه قنادان تهران: ثبات قیمت شیرینی در عید سعید فطر؛ هر کیلو شیرینی تر ۳۵ هزار تومان است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتحادیه قنادان تهران از ثبات قیمت شیرینی در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر خبر داد.

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه قنادان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به میزان استقبال مردم از بازار شیرینی در ماه رمضان، گفت: بازار شیرینی و زولبیا هر سال در ماه رمضان رونق خوبی داشت اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا استقبال کمی از این بازار شد.

رئیس اتحادیه قنادان ادامه داد: از آنجایی که فردا روز عید فطر است امیدواریم بازار این صنف رونق گیرد.

این مقام مسئول در خصوص افزایش قیمت شیرینی و شکلات در آستانه حلول ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر تصریح کرد: تا به امروز افزایش قیمتی در خصوص شیرینی و شکلات نداشته‌ایم و در حال حاضر هم تنها به فکر جبران آسیب‌های مالی ناشی از کرونا هستیم.

بهره‌مند در خصوص افزایش قیمت بعد از ماه رمضان، بیان کرد: در بازار مواد اولیه تهیه شیرینی از جمله شکر، روغن و آرد افزایش قیمت داشته است، اما قنادان به هیچ عنوان محصولات خود را گران نکردند و قیمت‌ها همانند گذشته است.

به گفته این مقام مسئول متاسفانه کارخانه‌های تولید روغن، این محصول را به صورت مستقیم در اختیار قنادی‌ها قرار نمی‌دهند و همین موضوع بسترساز شکل گیری بازار سیاه شده است.

رئیس اتحادیه قنادان با تاکید بر اینکه آرد و شکر نیز همچون روغن به صورت آزاد تهیه می‌شود، گفت: تهیه اقلام اساسی به صورت آزاد به یکی از جدی‌ترین معضلات این صنف تبدیل شده است. سیستم جامع تهیه آرد نیز آنچنان که باید به روز و پیشرفته نیست و این نارسایی نیز مزید بر علت شده است تا مشکلات قنادان افزون‌تر شود.

او در خصوص قیمت انواع شیرینی در بازار، گفت: هر یک کیلو شیرینی دانمارکی ۲۸ هزار تومان، شیرینی زبان ۲۸ هزار تومان، شیرینی پاپیونی ۲۸ هزار تومان، شیرینی‌تر ۳۵ هزار تومان و کیک یزدی ۲۱ هزار تومان در شیرینی فروشی‌ها به فروش می‌رسد.

شیرینی دانمارکی۲۸ هزار تومان
شیرینی زبان۲۸ هزار تومان
شیرینی پاپیونی۲۸ هزار تومان
شیرینی‌تر۳۵ هزار تومان
کیک یزدی۲۱ هزار تومان

رئیس اتحادیه قنادان در پایان با تاکید بر اینکه نظارت کافی در ارتباط با فعالیت قنادی‌ها در شب عید فطر از طریق سیستم‌ها و دستگاه‌های مسئول انجام می‌شود، گفت:  اتحادیه نیز به عنوان عنصری مکمل در حوزه نظارتی ایفای نقش خواهد کرد تا میزان تخلفات به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *