اهم اخبار

رئیس اتحادیه قنادان تهران: ثبات قیمت شیرینی در بازار/ هرکیلو شیرینی دانمارکی ۲۸ هزار تومان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

بهره‌مند گفت: هم اکنون بازار شیرینی در ثبات است و افزایش قیمتی در شش ماه دوم سال نداریم.

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره بازار شیرینی اظهار کرد: هم اکنون بازار شیرینی در ثبات است و افزایش قیمتی در شش ماه دوم سال پیش بینی نمی شود.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات با اشاره به اینکه مشکلی در تهیه مواد اولیه در بازار نداریم تصریح کرد: شیرینی فروشان مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه می‌کنند که این امر بستگی به قیمت آن‌ها در بازار دارد.

بهره‌مند در ادامه از قیمت شیرینی‌های مصرف در بازار خبر داد و افزود: شیرینی دانمارکی، زبان و پاپیون به قیمت  هر کیلو ۲۸ هزار تومان و کیک یزدی به نرخ  ۲۱ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات در ادامه یادآوری کرد: مردم هر گونه تخلف در قیمت و شکایات خود را می‌توانند با شماره تلفن اتحادیه ۶۶۹۴۴۴۹۹-۶۶۹۴۴۴۱۱ مطرح کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

بهره‌مند با تاکید بر اینکه شیرینی جزو اقلام ضروری خانوار به شمار نمی‌رود اظهار کرد: از این رو صلاح نمی‌دانیم که قیمت از رقم کنونی بالاتر رود چرا که این امر منجر به از دست دادن مشتریان خواهد شد.

لازم به ذکر است، افزایش تولیدات صنعتی شیرینی جات و بیسکویت‌های متنوع مزید بر علت شده تا بصورت شدیدی کسب و کار این صنف که زمانی رونق آن زبانزد خاص و عام بود کمرنگ و تضعیف شود و بالتبع بازخورد آن در کاهش میزان تولید و تعدیل نیرو‌های فعال در کارگاه‌های قنادی غیرقابل انکار است و نباید این واقعیت را از نظر دور داشت که با افت رونق کسب و کار این صنف، بسیاری از حوزه‌های دیگر همچون تولید آرد شیرینی، شکر و… نیز تضعیف خواهند شد.

سرویس خبری: صنعت غذا

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *