اهم اخبار

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران: بازار سیب زمینی متعادل شد

بدون دیدگاه

اسدالله کارگر گفت: با خرید حمایتی سیب زمینی مازاد از کشاورزان، بازار به تعادل رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسداله کارگر گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و عرضه انبوه میوه های نوبرانه، بازار به تعادل رسیده است.

او قیمت کنونی هرکیلو زردآلو را ۲۰ تا ۱۵۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هرکیلو هلو ۲۵ تا ۸۰ هزارتومان، توت فرنگی ۴۰ تا ۱۵۰ هزارتومان، توت سفید ۵۰ تا ۶۰ هزارتومان، گوجه سبز شمال ۳۰ تا ۱۵۰ هزارتومان، گیلاس ۱۴۰ تا ۲۵۰ هزارتومان، هندوانه ۷ تا ۱۶ هزارتومان، خربزه ۱۷ تا ۳۵ هزارتومان، ملون ۷ تا ۲۲ هزارتومان و طالبی ۷ تا ۲۲ هزارتومان است‌.

کارگر ادامه داد: آمارها حاکی از آن است که قیمت میوه های نوبرانه بدلیل فراوانی عرضه ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است و پیش بینی می شود که با ازدیاد تنوع و افزایش عرضه روند کاهش قیمت ادامه یابد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با بیان اینکه ذخایر سیب و پرتقال مانده در سردخانه ها روبه پایان است، افزود: هم اکنون پرتقال نو آبگیری از شمال و جنوب با نرخ ۳۵ تا ۵۰ هزارتومان در میدان عرضه می شود.

او قیمت کنونی هرکیلوسیب زمینی در میدان بسته به کیفیت ۱۰ تا ۱۲ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با انجام خرید حمایتی، بازار سیب زمینی به تعادل رسیده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *