اهم اخبار

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی تهران: تغییر قیمت‌ نان‌ های فانتزی طبیعی است/ معضل افزایش قیمت گندم برای صنعت آرد و نان کشور

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

محمدجواد کرمی در مورد افزایش قیمت نان‌های فانتزی گفت: از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ که نان‌ های حجیم و صنعتی از چرخه دریافت آرد یارانه ‌ای خارج شدند، قیمت‌ آنها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌ شود. در واقع، قیمت نان‌ های فانتزی به دلیل اینکه قیمت آرد آزاد است، از سوی خود واحدهای صنفی تعیین می‌ شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان های فانتزی (حجیم و نیمه حجیم) تهران با بیان اینکه تغییر قیمت نان های فانتزی طبیعی است، افزود: تولیدکنندگان نان های فانتزی و صنعتی با توجه به هزینه های تولید می توانند قیمت ها را تغییر بدهند چون مواد اولیه مصرفی آنها به نرخ آزاد محاسبه می شود و هر روز هم شاهد افزایش قیمت مواد اولیه هستیم. برای مثال، قیمت بهبوددهنده ها و شکر افزایش یافته. خمیرمایه هم به قیمت کارخانه پیدا نمی شود و از بازار آزاد هر کیسه آن را به قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تهیه می کنند. اینها در حالی است که هزینه های کارگری و ماشین آلات هم بالا رفته است.

کرمی ادامه داد: البته ما برای اینکه قیمت ها سر به فلک نکشد نرخ پیشنهادی می دهیم و واحدهای صنفی طبق آن و با محاسبه هزینه های خود می توانند آن را اعلام کنند؛ اما رصد بازار نشان می دهد که قیمت ها نسبت به سال گذشته بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه نان های فانتزی در مورد احتمال افزایش بیشتر قیمت نان های صنعتی تحت تاثیر افزایش قیمت گندم هم گفت: در حال حاضر دولت گندم را به قیمت ۱۲ هزار تومان به واحدهای تولید نان های صنعتی و حجیم می فروشد و اگر قیمت تغییر پیدا کند و هر کیلو گندم به قیمت ۱۶ هزار تومان از کشاورز خریداری شود قیمت آرد هم حداقل ۶ تا ۷ هزار تومان بالا می رود که این افزایش قیمت گندم و آرد قطعا در افزایش قیمت نان تاثیر دارد.

کرمی افزایش قیمت گندم را یک معضل برای صنعت آرد و نان کشور دانست و عنوان کرد: تنها راه چاره این است که یکسان سازی قیمت گندم برای کلیه مصارف اعمال شود.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: همشهری آنلاین

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *