اهم اخبار

رئیس انجمن تولیدکنندگان غلات: پرداخت یارانه ۳۰۰ هزار تومانی جوابگوی اصلاح قیمت‌هاست

۱ دیدگاه
image_pdfimage_print

کاوه زرگران گفت: سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا تخصیص داده می شد که با اصلاح نظام یارانه، رانت و فساد به پایان می رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاوه زرگران رئیس انجمن تولیدکنندگان غلات گفت: اصلاح نظام یارانه یکی از اقدامات مهم دولت است که خیلی زودتر در زمانی که اختلاف ارز ترجیحی با آزاد کم بود، باید انجام می شد.

به گفته او، بنابر آمار سال ۹۶ رقمی بالغ بر ۷.۵ میلیون تن ذرت و یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن روغن خام وارد شد که سال قبل میزان واردات ذرت به ۱۰ میلیون تن و روغن خام یک میلیون و ۹۸۰ هزار تن رسید که این امر‌ نشان می دهد که یارانه به درستی در اختیار مردم قرار نگرفته است.

زرگران می گوید، تخصیص ارز ترجیحی به واردات کالاهای اساسی‌ از دلایل اصلی قاچاق، رانت و فساد، هدر رفت و افزایش مصرف به شمار می رود که با اصلاح نظام یارانه دیگر‌ انگیزه ای برای قاچاق وجود ندارد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان غلات کشور گفت: سالانه دولت ۱۲ میلیارد ارز ۴۲۰۰ تومانی رقمی بالغ بر ۲۴۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان در اختیار شبکه وارد کننده قرار می داد که با احتساب ۸۰ میلیون نفر جمعیت، سرانه رقمی‌ معادل ۳۰۰ هزار تومان یارانه پرداختی است.

با پرداخت این یارانه، دیگر همانند گذشته شاهد قاچاق و رانت و فساد ارز ترجیحی نخواهیم بود.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

نظر برای این مطلب

  1. مجید says:

    اقا در اعداد دقت کنید سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان که صحیح نیست ۲۵۰ هزار میلیارد شایر صحیح باشد چند بار هم تکررا کردین !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *