اهم اخبار

رئیس انجمن خرما: توزیع خرما با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار

بدون دیدگاه

محسن رشیدفرخی گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و ذخیره سازی، توزیع خرما با قیمت مصوب در میادین توسط انجمن خرما انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن رشید فرخی گفت: با توجه به شرایط تولید و ذخیره سازی، خرما به میزان کافی برای عرضه در ماه رمضان وجود دارد به طوری که کمبودی در این زمینه نداریم.

به گفته او، با آغاز ماه رمضان هرکیلو خرمای مضافتی با نرخ ۸۵ هزارتومان، خرمای کبکاب کارتنی ۳۵ هزارتومان و کبکاب با ظروف پلاستیکی ۵۰ هزارتومان توسط انجمن در میادین عرضه می‌شود.

رشید فرخی ادامه داد: امسال برای عرضه مستقیم خرما به بازار و ایجاد تعادل قیمت به میادین ورود کردیم، حال وظیفه دستگاه‌های نظارتی است که از گرانفروشی و عرضه با نرخ‌های بالا جلوگیری کنند.

رئیس انجمن خرما با بیان اینکه محدودیتی در عرضه خرمای ماه رمضان نداریم، افزود: برای عرضه خرمای ماه رمضان در میادین به میزان کافی محصول وجود دارد چراکه طبق سنوات قبل پیک مصرف همین ماه است و بعد از آن مصرف خرما در فصل گرما کاهش می‌یابد.

او گفت: طبق روال معمول عمده صادرات خرما در ماه رمضان انجام می‌شود که در هفته‌های اخیر شائبه چند روزه ممنوعیت و محدودیت صادرات در ماه رمضان ضربه بزرگی به صادرات وارد کرد، اما به سبب عملیاتی نشدن توانستیم جبران کنیم.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *