اهم اخبار

رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران: ارائه تسهیلات توسط بانک برزیلی به ایرانیان برای کشت فراسرزمینی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سید فخرالدین عامریان گفت: با حضور سفیر ایران و مسئولان اقتصادی برزیل برای کشت فراسرزمینی در ایالت میناس گرایس برزیل با ارائه تسهیلات برای تامین ۸۰ درصد سرمایه در گردش توافق شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از تسنیم؛ رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران اظهار داشت: در جلسه با حضور مسئولان محلی در ایالت میناس گرایس برزیل و با حضور سفیر ایران در این کشور برای خرید زمین‌های کشاورزی در این کشور توسط ایرانیان توافق شد.

وی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته مقرر شده که ۸۰ درصد سرمایه در گردش مورد نیاز برای عملیات زراعی توسط بانک برزیلی در مدت چند سال تامین شود.

رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران ادامه داد: این شرایط فرصت خوبی برای افراد متقاضی کشت فراسرزمینی برای خرید و اجاره زمین کشاورزی در برزیل ایجاد شده است.

تفاهم با بانک برزیلی برای ارائه تسهیلات بانکی به ایرانیان

 حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل نیز اظهار داشت:  با حضور رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران با مسئولان اقتصادی ایالت میناس گرایس برزیل و بانک توسعه این کشور درباره توسعه کشت فراسرزمینی ایران در برزیل و ارائه تسهیلات به متقاضیان ایرانی مذاکره شد.

وی تصریح کرد: میناس گرایس ایالت بزرگی در برزیل است که ۵۰ درصد قهوه این کشور این ایالت تولید می شود و معادن فراوانی دارد.

قریبی گفت: کشت فراسرزمینی سابقه دیرینه دارد اما در سال های اخیر با محدودیت هایی مواجه شده است اما هنوز می توان با ایجاد شرکت های ثبت شده در برزیل در این زمینه فعالیت کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل  ادامه داد: هر ایالت برزیل قوانین مشخص برای جذب فعالان بخش کشاورزی برای کشت فراسرزمینی و اراده تسهیلات لازم دارد که سرمایه گذاران باید به این موضوع توجه کنند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: تسنیم

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.