اهم اخبار

رئیس سازمان برنامه وبودجه مطرح کرد؛ پیش‌بینی خرید ۱۰ میلیون تن گندم از گندمکاران در سال آینده

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

داود منظور گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سال آینده هم مانند امسال ۱۰ میلیون تن گندم از گندمکاران خریداری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ داود منظور گفت:  امسال حدود ۱۰.۴ میلیون تن گندم  خریداری کرده ایم که با توجه به آنکه قیمت هر کیلوگرم گندم ۱۵ هزار تومان بود باید۱۵۶ هزار میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت می کردیم اما مقداری که در بودجه  سال گذشته پیش بینی شده بود  ۱۰۴ هزار میلیارد تومان بود که  دو سوم  پیش بینی شده بود و برای مابقی باید برنامه ریزی می‌شد.

او افزود: با هماهنگی های صورت گرفته خوشبختانه طبق وعده ای که داده بودیم تا پایان مهرماه تمامی مطالبات گندمکاران تسویه شد. ۳۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده بود که امروز آن هم  به طور کامل پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای سال آینده بر روی قیمت خرید تضمینی گندم باید توافق کنیم که جزئیات و نرخ تعیین شده به اطلاع خواهد رسید چراکه هم اکنون در حال مذاکره و جمع بندی با دستگاه های مختلف هستیم. 

منظور گفت: با توجه به پیش بینی صورت گرفته در خصوص مقدار تولید گندم که در لایحه برنامه هفتم آمده در سال آینده نیز همین ۱۰ میلیون تن گندم باید از گندمکاران خریداری شود اما برای قیمت آن هنوز تصمیمی گرفته نشده که تا یکی دو هفته آینده قطعی خواهیم کرد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *