اهم اخبار

رئیس سازمان توسعه تجارت: استفاده از رمزارزها برای صادرات و واردات

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

علیرضا پیمان پاک گفت: برای استفاده از رمزارزها به عنوان عامل انتقال اعتبار در تجارت بین الملل با بانک مرکزی در حال جمع بندی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا پیمان‌پاک رئیس سازمان توسعه تجارت امروز به سوالات زیر پاسخ داد:

 مجری: وضعیت صادرات ما با روسیه چگونه است؟

رئیس سازمان توسعه تجارت: در ۹ ماه اول سال ۵۰۰ میلیون دلار به روسیه صادرات داشتیم که در واقع نسبت به سال گذشت ۴۰ درصد رشد داشته است. ما در هر حوزه‌ای در روسیه ورود کردیم، پذیرش از سمت طرف روسی بود. در حوزه‌های صنعتی، محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و پتروشیمی جایگاه خوبی داریم.

مجری: آیا این طرح که در صادرات و واردات کشور از رمز ارز استفاده خواهیم کرد، عملیاتی می‌شود؟

رئیس سازمان توسعه تجارت: برای  استفاده از رمزارزها به عنوان عامل انتقال اعتبار در تجارت بین الملل با بانک مرکزی در حال جمع بندی هستیم و سازوکار آن پیاده شده و طی هفته‌های اخیر عملیاتی خواهد شد.

مجری: چرا محصولات کشاورزی ما از روسیه برگشت خورد؟

رئیس سازمان توسعه تجارت: اگر ما می‌خواهیم، به عنوان یک کشور بین المللی شناخته شویم باید چه محصولات کشاورزی چه محصولات دیگر کشور را طبق استاندارد جهانی تنظیم کنیم. در حوزه فلفل دلمه‌ای که صادراتش ممنوع شد، چند مورد از سمومی که هم در کشور ما و هم اتحادیه اروپا مصرف می‌شد، در روسیه رجیستر نشده بود.

از دولت قبل تا به امروز ۴۸ مرتبه موضوع دفع سموم از روسیه با وزارت جهاد مکاتبه شده است که باید این سموم رجیستر شود، اما پاسخی داده نشده است.

سرویس خبری: مجلس و دولت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *