اهم اخبار

رئیس سازمان توسعه تجارت :درباره مهلت بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی تصمیم‌گیری می‌شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان همدان، درباره تصمیم جدید وزارت صنعت برای بازگشت ارز به کشور گفت: به‌زودی تصمیم‌های خوبی توسط وزیر صنعت برای مدت‌زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته می‌شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه برای تصاحب رقم یک‌صد میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه هدف‌گذاری کردیم، گفت: سال گذشته ۲۴ میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه داشتیم و امسال برای ارتقای این رقم به یک‌صد دلار عزم خود را جزم کرده‌ایم.

حمید زادبوم آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان همدان افزود: با نگاهی به سبد وارداتی کشورهای همسایه می‌توانیم برای تصاحب بخش زیادی از این سبد برنامه‌ریزی کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه صادرکنندگان گفت: وارد کردن ارز توسط این فعالان اقتصادی بسیار ارزشمند است.

زادبوم با اشاره به اینکه ۷۰ درصد واردات کشورمان کالاهای واسطه‌ای است گفت: صادرات، خونی در شریان تجارت خارجی ما است و اگر صادرات و ارزآوری نباشد قادر به خرید کالاهای موردنیاز صنایع نیستیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت افزود: کنترل‌های وارداتی و صادراتی اعمال شده در یک سال گذشته برای کشور ضروری بوده و این تصمیم‌ها اگرچه عاری از مشکلات نیست اما برای تنظیم وضعیت کشور ضروری است.

او با تأکید بر اینکه از بازرگانان کشور حمایت می‌کنیم، گفت: تجار نیز باید رفتارهای انقلابی داشته و به قوانین و تصمیم‌های دولت احترام بگذارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصمیم جدید این وزارتخانه برای بازگشت ارز کشور گفت: به‌زودی تصمیم‌های خوبی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت برای مدت‌زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته می‌شود.

زادبوم با بیان اینکه صادرات و ارزآوری در شرایط کنونی دشوار است تأکید کرد: توجه همگانی به سمت صادرات غیرنفتی است و باید در این حوزه همت بیشتری داشته باشیم.

او با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که تحریم‌ها دائمی است افزود: انرژی و ظرفیت تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به دولت دلگرمی می‌دهد.

رئیس سازمان توسعه تجارت به برندسازی و یکپارچه‌سازی واحدهای تولیدی تأکید کرد و افزود: صنایع خرد و تولیدکننده‌های پراکنده را در صورت تجمیع و یکدست شدن حمایت می‌کنیم.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *