اهم اخبار

رئیس سازمان دامپزشکی کشور:روسیه موافقت خود را برای خرید میگوی ایرانی اعلام کرد / ۱۹ شرکت آبزیان، توسط مقامات روسی تایید شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

[heading]رئیس سازمان دامپزشکی کشور کنترل بیماری ها در صادرات محصولات کشاورزی را مهمترین اقدام برای صادرات عنوان کرد.[/heading]

دکتر مهدی خلج-رئیس سازمان دامپزشکی کشور- در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص صدور محصولات شیلاتی به خصوص به بازارهای روسیه بیان داشت: مقامات و کارشناسان روسیه موافقت خود را برای خرید میگوی ایرانی اعلام کرده اند.

وی با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی ایران را می توان با گواهی بهداشتی به روسیه صادر کرد اظهار داشت: با توجه به اعلام موافقت کارشناسان روسی مشکلی برای صادرات میگو نداریم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه برای صادرات کنترل بیماری حائز اهمیت است تاکید کرد: در صورتی که بخواهیم فرآورده‌های لبنی یا تخم مرغ صادر کنیم، کنترل بیماری‌های آن‌ها مهم است.

گفتنی است که رئیس سازمان دامپزشکی پیش از این نیز از ارزیابی کشتارگاه‌های صنعتی طیور مراکز فرآوری انواع آبزیان بخصوص میگو و کارخانه‌های لبنی توسط مقامات روسیه خبر داده بود که  در ‌‌نهایت ۲۴ تا ۲۵ شرکت ایرانی که ۱۹ شرکت آن درباره آبزیان بود، دو کشتارگاه صنعتی طیور و ۴ کارخانه صنایع لبنی که از نظر آن‌ها قابلیت صادرات دارد مورد تایید قرار گرفت.

 

به کانال تلگرام اگروفودنیوز بپیوندید.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *