اهم اخبار

رئیس سازمان شیلات ایران مطرح کرد: توقف ١۶ فروند شناور متخلف صید فانوس ماهیان/ ٩٠ شناور همچنان مجوز صید در جنوب را دارند

بدون دیدگاه

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر ١۶ شناور متخلف صید فانوس ماهیان در آب‌های جنوب کشور متوقف و طبق ضوابط در ثبت پرچم آن‌ها بازنگری و مجوز آن‌ها لغو شده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)؛ نبی الله خون میرزایی در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با تاکید بر اینکه شناورهای متخلف متوقف شده در اجاره شرکت‌های ایرانی بوده‌اند، اظهار کرد: شرط فعالیت شناورهای خارجی در آب‌های ایران اجاره به شرط تملیک یا ملکی بودن آن‌ها برای شرکت‌های ایرانی بوده است.

وی ادامه داد: سازمان شیلات پس از آنکه شناورها توسط سازمان بنادر ثبت پرچم می‌شوند و اجازه استفاده از پرچم ما را پیدا می‌کنند مجوز صید را برای آن‌ها صادر می‌کند.

خون میرزایی با بیان اینکه هم اکنون ٩٠ شناور در آب‌های جنوب در حال صید فانوس ماهیان هستند، افزود: از این تعداد شناور ۶۵ درصد آن‌ها ١٠٠ درصد و ٢٠ درصد آن‌ها ۵٠ درصد در تملک شرکت‌های ایرانی هستند.

وی اضافه کرد: عمده صید این شناورها برای تولید پودر ماهی استفاده می‌شود اما در بین فانوس ماهیان صید شده، دیگر ماهیان نیز وجود دارند که معمولا صادر می‌شود.

رئیس سازمان شیلات اظهار داشت: میزان ارزآوری از صادرات سایر ماهیان صید شده همراه با فانوس ماهیان را ٣٠ میلیون دلار و ارزآوری حاصل از صادرات بخشی از پودر ماهی را ١٠.۵ میلیون دلار عنوان کرد.

وی یادآور شد: پودر ماهی یکی از خوراک‌های مورد استفاده در  پرورش دام و طیور است که ما برای تامین نیاز خود مجبور به واردات آن هستیم.

رئیس سازمان شیلات ایران میزان ذخایر فانوس ماهیان در آب‌های جنوب کشور را ٩٠٠ هزار تن عنوان کرد و گفت: برنامه ما برداشت سالانه ٢٠٠ هزار تن فانوس ماهی است در حالی که سال گذشته فقط ٢٢ هزار تن برداشت شد.

خون میرزایی تاکید کرد: عمر فانوس ماهیان یکسال است و در صورت عدم صید آن‌ها فرصت بهره‌برداری از دست خواهد رفت.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *