اهم اخبار

رئیس سازمان چای کشور: تولید بیش از ۱۳۳ هزار تن برگ سبز چای در سالجاری

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش ۵ درصدی تولید چای خشک در کشور گفت: با توجه به تولید مناسب و واردات کافی، به نظر می‌رسد بازار بدونه التهابی را برای چای تا پایان سال داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایلنا؛ حبیب جهانساز درباره آخرین وضعیت بازار چای در کشور، اظهار کرد: میزان تولید برگ سبز چای در کشور در سالجاری به بیش از ۱۳۳ هزار تن رسید که نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

وی ادامه داد: تولید چای خشک نیز از ۳۰ هزار تن گذشته که در مقایسه با سال گذشته رشد ۵ درصدی داشته است.

جهانساز نیاز مصرفی چای کشور را ۱۰۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: مابقی نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود که مسئولیت آن با وزارت صنعت، معدن وتجارت است.

وی تاکید کرد: البته بررسی‌های ما از بازار نشان می‌دهد، کمبودی وجود ندارد و چای داخلی و خارجی به میزان لازم در بازار عرضه می‌شود.

جهانساز شایعه احتمال افزایش ناگهانی قیمت چای در بازار را رد کرد و گفت: با توجه به اینکه در سالجاری مانند سال‌های گذشته چای وارداتی از ارز دولتی برخودار است، التهابی در بازار این کالا نخواهیم داشت چراکه واردکنندگان با روند قابل قبولی در حال واردات چای خارجی و عرضه آن در کشور هستند.

وی یادآور شود: همچنین بیش از ۸ هزار تن چای تولید داخل در انبار کارخانه‌ها وجود دارد که به مرور به بازار تزریق می‌شود.

رئیس سازمان چای درباره پرداخت مطالبات چایکاران،گفت: چهارشنبه مورخه ۵ آذرماه جاری، مبلغ ۱۰میلیارد و یکصد میلیون تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شد.

جهانساز ادامه داد: با این پرداخت ۴۷۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد که حدود ۹۳ درصد بهاء برگ سبز خریداری شده از چایکاران است.

وی ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده مابقی مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایلنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *