اهم اخبار

رئیس هیات مدیره شرکت لبنیات میهن: تعزیرات حکومتی واقعیات جامعه را در نظر نمی‌گیرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع لبنی میهن در واکنش به جریمه های میلیاردی صنایع لبنی به اتهام گران فروشی گفت: چالش این روزهای صنایع لبنی ناشی از عملکرد ضعیف تعزیرات حکومتی است زیرا واقعیت های جامعه را در نظر نمی گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اگروفودنیوز؛ ابوالفضل پایداری رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع لبنی میهن که به تازگی توسط تعزیرات حکومتی به اتهام گران فروشی جریمه شده است اظهار کرد: چالش این روزهای صنایع لبنی ناشی از عملکرد ضعیف تعزیرات حکومتی است زیرا واقعیت های جامعه را در نظر نمی گیرد.

وی افزود: قیمت مواد پتروشیمی که در صنعت ما مورد استفاده قرار می گیرد در ماه های گذشته چند برابر شده است؛ همچنین ارزی که به واردات پاکت های شیر با نرخ ۴۲۰۰ تومان پرداخت می‌شد اکنون پرداخت نمیشود و ما آن را با عرضه بازار آزاد تهیه می‌کنیم.

وی اضافه کرد: سهم عمده مواد مورد نیاز پتروشیمی صنایع ما از بازار آزاد تهیه می شود زیرا سهمیه ای که برای ما در نظر گرفته اند پاسخگو نیست.

پایداری ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم شیر خام نیز که در سال گذشته ۱۲۵۰ تومان و حداکثر هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌شد، امسال به ۲۲۰۰ تومان تا ۲۴۰۰ تومان افزایش یافته است.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: تعزیرات این موارد را در نظر نمی‌گیرد و کارخانه‌های صنایع لبنی را که اشتغالزایی زیادی نیز دارند جریمه‌های سنگین می‌کند که برای ما تبدیل به یک معضل شده است.

وی تصریح کرد: تعزیرات حکومتی به ما می‌گوید که شیر را به قیمت ۱۵۷۰ تومان از دامداران بخریم اما به هیچ وجه نمی‌توان شیر را با این نرخ خریداری کرد.

پایداری گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز اعلام کرده که نرخ خرید هر کیلوگرم شیر خام درب دامداری ها ۲۰۰۰ تومان است بنابراین قیمت محصول لبنی نیز باید بر پایه این قیمت در بازار به فروش برسد.

این فعال بخش خصوصی اظهار داشت: البته سازمان حمایت تا به این لحظه نرخ جدیدی ابلاغ نکرده است، بر این اساس تعزیرات حکومتی نیز میگویند باید با توجه به نرخ مصوب موجود برخورد قانونی داشته باشند.

پایداری گفت: به ما می گویند که شیر را با قیمت های یاد شده نخرید اما اگر خرید نکنیم مجبور به تعطیلی کارخانه خود هستیم.

وی تاکید کرد:در صورتی که ما نیز کارخانه خود را تعطیل کنیم با خیل عظیم بیکاران مواجه می شویم.

این فعال بخش خصوصی گفت: در کار خانه ما بیش از ۱۶ هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند؛ شرایط موجود تبدیل به معادله چند مجهولی شده است که ما از حل آن عاجز شده ایم.

وی همچنین در خصوص وضعیت صادرات محصولات لبنی در سال جاری گفت: صادرات با توجه به شرایط ارزی در سال جاری رونق گرفته و ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی درباره مبلغ جریمه این کارخانه گفت: جریمه کارخانه ما ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *