اهم اخبار

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور: کمبودی در عرضه دام و گوشت نداریم

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

پوریان گفت: با وجود زایش‌های مناسب پاییز در بخش دام سبک و مازاد دام در دامداری‌ها، کمبودی در عرضه گوشت نداریم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام و گوشت قرمز نداریم، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی و کاهش تقاضای پرمصرف‌ها همچون رستوران و تالار پذیرایی ناشی از بیماری کرونا، بازار گوشت در رکود به سر می‌برد.

او از افزایش تولید دام سبک خبر داد و گفت: با وجود زایش‌های مناسب پاییز در بخش دام سبک و زمان عرضه دام‌های پروار شده در بخش سنگین، دولت باید خرید حمایتی را آغاز کند چرا که دام زیادی روی دست دامدار است.

پوریان ادامه داد: کاهش مصرف در برابر افزایش عرضه و تولید نوعی فشار بر دامدار وارد کرده است که دولت با استفاده از این فضا باید خرید حمایتی انجام دهد.

این مقام مسئول متوسط قیمت هر کیلو دام سنگین را ۳۵ هزار تومان و دام سبک را ۴۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنابر آمار در بخش دام سبک ۳.۵ میلیون راس و در بخش دام سنگین هم ۱۰۰ هزار راس مازاد بر نیاز در دامداری‌ها موجود است.

او در پایان با تاکید بر این موضوع که پلاک گذاری دام باید به تدریج آغاز شود، تصریح کرد: در شرایط فعلی پلاک گذاری بر ۲ گوش دام هزینه برای دامدار ایجاد می‌کند، بنابراین باید به تدریج این موضوع صورت گیرد تا شرایط را برای دامدار سخت نکند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *