اهم اخبار

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن: ارزآوری صادرات تخم مرغ به ۱۳۰ میلیون دلار رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

حمیدرضا کاشانی گفت: بنابر آمار در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ با ارزش ۱۳۰ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ با ارزش ۱۳۰ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شده است و پیش بینی می شود که میزان صادرات تا پایان سال به ۱۳۵ هزار تن برسد.

به گفته او، علی رغم ازدیاد تقاضا در اسفند ماه همزمان با ایام ماه رمضان و نوروز پیش بینی می شود که نوسانی در بازار رخ ندهد چراکه تولید تخم مرغ به اندازه کافی هست.

کاشانی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ اسفند به ۱۱۲ هزار تن برسد، اما بدلیل کاهش تقاضا در فروردین بدنبال آن هستیم که تا حدودی تولید را کاهش دهیم‌ چراکه برآوردها حاکی از آن است که مازاد تولید در سه ماه آینده به ۶۰ هزار تن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران از ثبات قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۸ تا ۴۹ هزار تومان بوده که کماکان نسبت به قبل تغییری نداشته است.

او با بیان اینکه تخم مرغ در میادین و فروشگاه های زنجیره ای کماکان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود، گفت: هم اکنون فروش هر عدد تخم مرغ بالاتر از ۴ هزار تومان گرانفروشی است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *