اهم اخبار

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن: مازاد روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ در کشور

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

حمیدرضا کاشانی گفت: با توجه به مازاد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تنی تولید تخم مرغ، ذخیره سازی توسط اتحادیه در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به مقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: روزانه ۲ هزار و ۹۰۰ تا ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که با کاهش مصرف در فصل گرما نیاز کشور حداکثر ۲ هزار و ۶۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تن است.

به گفته او، با توجه به مازاد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تنی تولید تخم مرغ ذخیره سازی توسط اتحادیه در حال انجام است، اما به واسطه فساد پذیری کالا، مازاد تولید باید صادر شود.

آقای کاشانی می‌گوید: اخیرا معاونت امور دام با صادرات حدود ۵ هزار تن تخم مرغ موافقت کرده و به طور کلی صادرات با رویکرد معاونت امور دام پس از رصد بازار انجام خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان معادل هر شانه ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان اعلام کرد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر عدد تخم‌مرغ یک هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار تومان است، در حالی که اتحادیه مرغداران میهن قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ برای مصرف کننده را یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۲۵۰ تومان اعلام می کند و عرضه با نرخ های بالاتر ناشی از نظام‌ توزیع نامطلوب و دلال بازی است.

با وجود مازاد تولید تخم مرغ، اتحادیه میهن با نرخ مصوب اقدام به ذخیره سازی ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن تخم مرغ کرده  اما به واسطه کاهش مصرف در فصل گرما و موضوع اصلاح نظام یارانه پرداخت مشوق صادراتی یا کاهش تولید در دستور‌ کار باید قرار گیرد که اخیرا معاونت امور دام با صادرات محدود تخم مرغ پس از ماه‌ها ممنوعیت موافقت کرده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *