اهم اخبار

رئیس کمیسیون کشاورزی:مشکلی در تامین اقلام مورد نیاز شب عید وجود ندارد

۱ دیدگاه
image_pdfimage_print

محمدجواد عسکری گفت: ۲ میلیارد متر مکعب آب شیرین در سیل اخیر به دریا ریخته شد.

به کزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از خانه ملت؛ محمدجواد عسکری در تشریح نشست امروز کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی در زمینه وضعیت گوشت مرغ، تخم مرغ و میوه شب عید گزارش‌های خود را ارائه کردند که بر اساس آن مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته شد در زمینه تامین میوه شب عید مشکل خاصی وجود ندارد، ادامه داد: پرتقال با قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ و سیب و زرد و قرمز نیز با قیمت ۲۵ هزار و ۵۰۰ بر اساس نیاز اعلامی استان‌ها توزیع می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی در زمینه وضعیت گوشت مرغ، تخم مرغ و میوه شب عید گزارش‌های خود ارائه کردند که بر اساس آن مشکلی وجود ندارد، عنوان کرد: اگر مردم در حوزه تامین اقلام شب عید مشکلی داشتند می‌توانند اطلاع رسانی کنند تا کمیسیون کشاورزی مجلس پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

وی گفت: پیش بینی می‌شود تامین اقلام مورد نیاز شب عید وضعیت بهتری نسبت به سنوات گذشته داشته باشد و به موقع در اختیار مردم قرار بگیرد.

عسکری دستور کار بعدی کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور وزیر جهاد کشاورزی را بررسی وضعیت خسارت سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان به بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: سیل اخیر خسارت‌های سنگینی به همراه داشت و بالغ بر ۲ میلیارد متر مکعب هدر رفت آب داشتیم به این معنا که این میزان آب شیرین بدون هیچ برنامه و راه‌کاری به دریا ریخته شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در جریان نظارت میدانی از جنوب استان سیستان و بلوچستان مواردی را در دستورکار قرار دادیم تا دولت و دستگاه‌های متولی کار را دنبال کنند، افزود: یکی از موارد مصوب شده اجرای طرح‌های آبخیزداری مشابه چاه‌نیمه‌های منطقه سیستان بود.

عسکری تاکید کرد: وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی مکلف شده اند در راستای اجرای طرح‌های جامع کنترل سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان با مشارکت کار‌های خود را انجام دهند.

سرویس خبری: مجلس و دولت

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

نظر برای این مطلب

 1. محمدرضا کیانفر says:

  سیدعباس صالحی اعتدالگرا توئیتید: ‏با رسانه‌ها و قوه قضائیه با آنارشیسم افشاگری مقابله کنیم.

  آقای صالحی،
  افشاگری یعنی حقیقت گویی رکن اصلی‌ی مبارزه با حاکمان خائن و فاسد و جنایتکار می‌باشد که بدون آن هیچ جامعه‌ای در طول تاریخ پاکیزه نشده است.
  جهان افشاگر راز است بر غفلت متن چندان، که ناهنجاریت در خانه‌ی آیینه خر بندد.
  جنون گل عیان است از گریبان چاکی‌ی اجزا، که وحشت برکشد از سنگ و خفت بر شرر بندد.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
  ۲- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
  با تشکر از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *