رایزنی ایران و افغانستان درباره گسترش همکاری‌ها در حوزه کشاورزی

بدون دیدگاه

معاون وزیر کشاورزی و دامداری حکومت سرپرست افغانستان و مسئول بخش اقتصادی سفارت ایران در کابل درباره گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه کشاورزی گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا، هم زمان با دیدار «صدراعظم عثمانی» معاون وزیر کشاورزی، آبیاری و دامداری حکومت سرپرست افغانستان با «غلامرضا نجاری» مسئول بخش اقتصادی سفارت ایران در کابلیک هیات بلندپایه وزارت کشاورزی ایران نیز به کابل سفر کرده است.

عثمانی در این دیدار درباره استفاده از تجربیات ایران در بخش کشاورزی گفت: «جمهوری اسلامی ایران متخصصین زیاد و تجارب فراوان در بخش کشاورزی دارد، کشورهای متضرر ناشی از تولید و کشت خشخاش در افغانستان با کشاورزان همکاری کنند و کشت جایگزین را ترویج دهند».

به گزارش ایراف، بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت کشاورزی افغانستان، نجاری در این دیدار با تأکید بر همکاری دوجانبه خاطرنشان کرد: ایران اولین کشوری بود که از منع کشت خشخاش در افغانستان استقبال کرد و به همکاری در این زمینه ادامه خواهد داد.

این دیدار به منظور ایجاد هماهنگی جهت سفر هیاتی از ایران به سرپرستی «کاظم خاوازی» معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی به افغانستان انجام شد.

گفتنی است که صبح روز دوشنبه هیات مذکور وارد کابل شده است و هدف این سفر پیگیری مصوبات ششمین کمیسیون مشترک ایران و افغانستان در حوزه های کشاورزی و تجارت عنوان شده است.

در آخرین نشست مسئولان ایران و افغانستان پنج سند همکاری اقتصادی با عناوین «سند یادداشت تفاهم اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، صورت‌جلسه نشست کمیته مشترک همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای، سند یادداشت تفاهم همکاری سازمان هواپیمایی کشوری ایران و طرف افغان، سند همکاری میان ذوب‌آهن اصفهان و طرف افغان و سند همکاری مناطق آزاد» میان دو کشور امضا شد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *