رشد ۳۵ هزار تنی تولید گوشت قرمز توسط عشایر طی ۵ سال

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک از افزایش ۳۰ تا ۳۵ هزار تنی تولید گوشت قرمز توسط عشایر طی ۵ سال اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فضل خرم از اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز طی ۵ سال اخیر خبر داد و گفت: با اجرای زنجیره تولید، میزان تولید طی ۵ سال اخیر از ۱۶۵ هزار تن به ۱۹۵ هزار تن رسیده است.

او افزود: علی رغم افزایش ۳۰ تا ۳۵ هزار تنی تولید گوشت قرمز، اما بهره‌وری در مصرف خوراک دام ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش و درآمد جامعه عشایر افزایش یافته است.

خرم با بیان اینکه عمده درآمد عشایر مبتنی بر دام است، گفت: در حال حاضر به دنبال آن هستیم که عشایر سایر فعالیت‌ها را در کنار درآمد دام داشته باشد. به عنوان مثال در ارتباط با پشم قرارداد را صنعتی کردیم که پس از چینش ریسندگی انجام شود.

اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز امری مهم در امنیت غذایی کشور

مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک ادامه داد: در کنار فعالیت دام و فرآورده‌های آن، بحث گردشگری، صنایع دستی، پرورش زنبور عسل، مرغ بومی و سایر تولیدات عشایر بازار مصرف مشخص کردیم که با این وجود انتظار می‌رود وابستگی معاش عشایر از ۱۰۰ درصد که به دام وابسته است به ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش یابد.

فضل در پایان تصریح کرد: عشایر با در اختیار داشتن ۲۴ میلیون راس دام و تولید حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز در سال، ۲۵ درصد گوشت مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند که به عنوان جمعیت تولیدکننده و نقش آفرین در امنیت غذایی بخش مهمی از دام و مواد پروتئینی و لبنی مورد نیاز را تامین می‌کنند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *