اهم اخبار

رنگ بندی استاندارد برای در بطری آب معدنی و آشامیدنی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل سازمان استاندارد استان تهران از تدوین طرحی برای متفاوت شدن رنگ در بطری های آب معدنی و آب آشامیدنی برای تشخیص خریداران خبر داد و گفت: تخلف برخی تولیدکنندگان در مورد وزن قوطی های رب گوجه فرنگی همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از فارس، این روزها مردم علاوه بر رویارویی با افزایش قیمت محصولات غذایی با برخی تخلفات در وزن محصولات نیز روبرو هستند، به طوری که ممکن است وزن کالای خریداری شده مطابق با مشخصات اعلام شده بر روی بسته آن نباشد. 

محمدرضا طاهری، مدیرکل سازمان استاندارد استان تهران در مورد نظارت این سازمان بر کیفیت و مشخصات محصولات تولیدی در کشور با بیان اینکه منابع استانداردها از کشورهای پیشرفته و استانداردهای بین المللی نشأت می گیرد، گفت: حداقل انتظاری که مردم از یک کالای استاندارد دارند، ایمنی و سلامتی کالاست.

وی با بیان اینکه استانداردها زیرساخت‌های کیفیت هستند و بالاترین حد کیفیت در رضایت‌مندی مشتری است، افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی که خوش نام نیستند، کالاهای مشمول استاندارد را تولید می‌کنند، اما با بهانه های واهی سطح استاندارد خود را پایین می‌آوردند که البته با آنها برخورد می‌شود.

وی با اشاره به تعلیق ۵۰ درصد پروانه‌های کاربرد نشان استاندارد به دلیل عدم رعایت کیفیت، تصریح کرد: دلیل اصلی این کیفیت‌های پایین، تفکر افراد هیئت مدیره شرکت است، اما واحدهایی که تبدیل به برند شده‌اند و تنها به علامت استاندارد راضی نیستند، هیچ گاه کیفیت خود را از دست نمی‌دهند.

طاهری اظهار داشت: یکی از فاکتورهای آزمونی در استانداردها، برابری میزان محصول با آن چیزی است که روی آن درج شده است و اگر کم باشد، ۱۵ نمره منفی به آن واحد تعلق می‌گیرد.

وی در ادامه در مورد کیفیت رب گوجه فرنگی تولید داخل گفت: قبلا وزن رب های گوجه فرنگی یک کیلوگرم بود اما حالا قوطی ها مقداری کوچک شده و وزن آن ۸۰۰ گرم شده است که اگر سر قوطی خالی باشد، با متخلفان برخورد می‌کنیم.

وی افزود: تقلبات همچنان وجود دارد و تا کنون ۲۰۰ نمونه میزان قوطی ها را سنجیده ایم. اگر تخلفی صورت گرفته باشد، با نام اعلام می کنیم و کالای مورد نظر را از بازار جمع می‌کنیم.

مدیرکل سازمان استاندارد استان تهران ضمن تاکید بر تفاوت آب معدنی با آب آشامیدنی، اظهار کرد: طرحی ارائه شده که رنگ در بطری ها با هم متفاوت باشد. آب معدنی از اعماق زمین می آید و مستقیم در اختیار مردم قرار می‌گیرد، اما در مورد یکی بودن قیمت آب آشامیدنی و معدنی از وظیفه ما خارج است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: فارس

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *