اهم اخبار

روسیه برای بیشترین برداشت گندم در تاریخ خود آماده می‌شود

بدون دیدگاه

رئیس‌جمهور روسیه با استناد به داده‌های اولیه اعلام کرد که این کشور در سال جاری میلادی انتظار رشد زیاد محصول را دارد و برداشت گندم رکورد خواهد زد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه با استناد به داده‌های اولیه اعلام کرد که این کشور در سال جاری میلادی انتظار رشد زیاد محصول را دارد و برداشت گندم رکورد خواهد زد.

وی گفت: امسال برداشت خوبی پیش بینی می شود. به گفته کارشناسان – البته این تخمین های اولیه است – برداشت غلات می تواند به ۱۳۰ میلیون تن برسد که ۸۷ میلیون تن از آن گندم است.

به گفته رئیس جمهور روسیه، چنین برداشتی “نه تنها نیازهای داخلی را تأمین می کند، بلکه عرضه در بازار جهانی و برای شرکای ما نیز افزایش می‌یابد که این امر برای بازارهای جهانی مواد غذایی بسیار مهم است.

پوتین با بیان اینکه تعدادی از کشورها با خطر قحطی مواجه هستند تأکید کرد که “نخبگان غربی” کاملا برای این موضوع مقصر هستند.

بزرگترین برداشت غلات روسیه در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسید که ۱۳۵٫۵ میلیون تن شامل ۸۶ میلیون تن گندم بود.

در سال ۲۰۲۰، این رقم ۱۳۳٫۵ میلیون تن غلات (شامل ۸۵٫۹ میلیون تن گندم) ثبت شد. سال گذشته میزان برداشت ۱۲۱٫۴ میلیون تن (با ۷۶ میلیون تن گندم) بود.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود روسیه در سال‌های آینده رهبری خود را در بازار گندم جهان حفظ کند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: راشاتودی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *